Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumny pod wokal. Na głośnikach stx. Około 1000 zł.

szajbus91 20 Paź 2007 19:35 2278 8
  • #1 20 Paź 2007 19:35
    szajbus91
    Poziom 14  

Witam!

Chce się poradzić człowieka, który siedzi w tym dłużej..
    Chce zbudować dwie kolumny, przeznaczone dla wokalisty na próby i wesela. Przynajmniej 250W na stronę, na głośnikach z www.stx.pl,, ponieważ znajomi są zadowoleni z jakości. Na tą inwestycję mam przeznaczone ok 1000zł. I chciałbym się w tym zmieścić... Prosze o porady, jakie głośniki, jaka obudowa, zwrotnice itd.

Pozdrawiam!

0 8
  • #2 20 Paź 2007 21:37
    seradam
    Poziom 17  

Niestety lepiej nie rób samoróbek. Lepiej poszukaj czegoś z tańszych firm które mają jakieś pojęcie o nagłośnieniu. Np LDM .
    Może coś używanego da się kupić okazyjnie . Na pewno będziesz bardziej zadowolony.

0
  • #3 20 Paź 2007 22:19
    gófer
    Poziom 34  

Człowieku co Ty gadasz. W tej samej cenie co firmowe paczki można samemu zrobić o wiele lepsze kolumny! Wystarczy troche wiedzy i chęci. Jeżeli koniecznie to ma być stx to zmontuj paczki na 2xgds30-120 plus te nowe tubki. Powinno zagrać całkiem znośnie, chodź w tej kwocie jakby pokombinować to można wyrwać już coś lepszego...

0
  • #4 20 Paź 2007 23:31
    szajbus91
    Poziom 14  

Nie koniecznie mają być stx, po prostu zaproponowałem, bo wiem że są sprawdzone...

0
  • #5 21 Paź 2007 08:30
    seradam
    Poziom 17  

Widzę że rozsądek nie jest pożądaną cechą :D
    Jeżeli jesteś w stanie zrobić za pierwszym razem dobre kolumny estradowe z "głośników" stx to jesteś wielki!!!
    Takich cudotwórców poszukują wielcy producenci.
    A poważnie to każdy obdażony słuchem , a jest nas kilku nie poleci Tobie budowania kolumn. Samoróbki można zrobić do domu! Lub do szkolnej dyskoteki. Jeżeli nie udadzą się Tobie pierwsze to będziesz chciał poprawić . Robienie następnych pochłonie następną kasę i tak dalej.
    Za takie pieniądze to już kupisz coś przyzwoitego.
    Dobrze się zastanów :idea:

0
  • #6 22 Paź 2007 23:22
    Marcin Grabarz
    Poziom 24  

No ja nie wiem czy te stx-y są znowu takie dobre...
    Skorzystaj z jakichś sprawdzonych konstrukcji.Fakt ze w 1000zł zmiescic sie bedzie cięzko.Mam nadzieję że ten tys to na same głośniki...
    Ewentualnie szukaj uzywanych firmówek.Czasem mozna cos trafić.Kiedys były na allegro LDM P215 2 szt za 800zł.

0
  • #7 23 Paź 2007 10:54
    SzokalML
    Poziom 36  

Tylko że jak dla wokalisty, to nie potrzeba będzie basu, za to przydadzą się dobre średnie, a tutaj nie jest różowo jeśli chodzi o fabryczne konstrukcje - zazwyczaj bardziej stawia się na to by wydobyć więcej basu średnie są dobre tylko w konstrukcjach trzydrożnych, lub tych lepszej klasy.

z STX:
    2x GDS 30-120 na kolumnę + 2 x GDWT 9/10 200 połączone szeregowo dla bezpieczeństwa i zmniejszenia skuteczności, ze zwrotnicą 18 db/okt, podziałem 5000-6000 hz, i wokal będzie bardzo czytelny. Cena za wszystkie głośniki z przesyłką - ok. 400 zł. To nawet taniej niż przewidujesz.

Można też użyć używanych tonsili.
    Wielokrotnie polecałem te projekty, ale uważam że dla zastosowania pod wokal są bardzo dobre:

http://www.elektroda.net/~mkaczmarek/projekty/nag/zestaw_estradowy_stx_12.htm
    http://www.elektroda.net/~mkaczmarek/projekty/nag/zestaw_szerokopasmowy_tonsil.htm

W twoim wypadku tylko odpowiednio wieksza obudowa, bo głośniki 2x

- w tej cenie nic nowego dobrego nie kupisz. Co innego używki, ale to już trzeba by konkretnie szukać.

-----
    Nie ma co przesadzać z tymi watami. Do wokalu, jeśli głośnik ma dobre średnie, wcale nie potrzeba dużych mocy. Tanie zestawy mają w średnim paśmie małą skuteczność , dlatego potrzeba z 200 watt w nie wpakować, aby coś było słychać.

0
  • #8 28 Paź 2007 11:19
    szajbus91
    Poziom 14  

Dzieki za odpowiedzi, ale jednak trafiły mi się LDM,y za 800zl.. Temat do zamknięcia.. Pozdrawiam

0
  • #9 03 Lis 2010 19:33
    gepard27
    Poziom 10  

dlaczego nie robić samorubek jak są sprawdzone kolumny juz robione ma się wymiary to czemu nie robić samemu po pierwsze taniej wyjdzie a po drugie satysfakcjia ze zrobiło się samemu polecam 2razy 12" gds 30/200/8 + wysokotonowy takie dwie kolumny są to szerokopasmowe głośniki dobrze grają bassu nie mają bardzo dużego ale wystarcza a czy masz wzmacniacz do tego czy 1000zł to kolumny i wzmacniacz można jak ktoś chce dorobić subufer na 12 lub 15' głośniku aby mieć bass

0
  Szukaj w 5mln produktów