Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet Vectra - blokowanie kanałów TCP/UDP

rudolf501 20 Paź 2007 19:40 28868 26
  • #1 20 Paź 2007 19:40
    rudolf501
    Poziom 11  

Witam!
    Proszę o odpowiedź w dręczącej mnie kwestii. Posiadam wykupiony Internet z sieci Vectra. Korzystam także z programu Emule. Dotychczas posiadałem różne opcje i każdej z nich odpowiadały generowane w tymże programie sumy prędkości pobierań: np. dla 256 kbps prędkość pobieranie wynosiła ok. 30 KB/s, dla 512 kbps - 60 KB/s. Teraz, gdy sieć "promocyjnie" zwiększyła prędkość mam opcję 1024 kbps, co by znaczyło, że Emule powinna pobierać z maks. prędkością 120 KB/s. Jednakże jest odwrotnie prędkośc pobierania jest porównywalna z opcją 128 kbps => ok. 15 - 20 KB/s :cry:. Zaznaczę, że pobieranie ze stron WWW odbywa się z prawidłową prędkością ok. 120 KB/s. Nie posiadam żadnego routera, który mógłby blokować przesył firewallem, także wyłączyłem Zaporę Windows. Mam podejrzenie, że blokowane są porty TCP i UDP. Proszę zatem o wyjaśnienie, czy usługodawca ma taką możliwość i prawo do takich działań, skoro nie było to zaznaczone w umowie (a była informacja, że nie ma żadnych limitów pobierania).
    O dziwo w BOK Vectra zapewniano mnie w czasie mojej interwencji, iż nie ma czegoś takiego u nich jak blokowanie portów. Proszę o odpowiedź w mojej sprawie.
    Nadmienię, iż używany system operacyjny Windows XP Prof. SP2, modem Thomson TCM 410 połączony przez kabel LAN. Sytuacja ta występuje na każdym komputerze, który podpinałem do tego modemu. Standardowo modem ten obsługuje tylko 1 komputer - Laptopa LG.

0 26
  • #2 20 Paź 2007 19:46
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Portów faktycznie nie blokuję, bo i po co.
    Zapewne priorytety działają - P2P ma najniższy ...

Sprawdź w godzinach nocnych jaki masz transfer na P2P na jakimś bardzo popularnym pliku.

0
  • #3 20 Paź 2007 19:53
    rudolf501
    Poziom 11  

To w takim razie dlaczego transfer standardowy z WWW jest całą dobę OK, a P2P jest do niczego - obecnie ok. 20 KB/s. Miałem wolniejsze opcje - było OK, dostałem w promocji 1024 kbps - jest bardzo słabo... Co dalej z tym robić??
    Aha i nie mogę przeprowadzić testu kanału TCP na stronie Emule http://emule-project.net.. Podłączyłem ten komputer przed chwilą do TP Neo 512 i Emule oszalała - suma ponad 60 KB/s.

0
  • #4 21 Paź 2007 11:58
    dompas
    Poziom 10  

Witam, mam dokładnie taki sam problem jak ty, tez miałem neta 512 w vectra radom, ostatnio podnieśli na 1mb, przez jakiś czas transfer p2p (torrent) szedł max czyli około 120kb, przez ostatnie kilka dni transfer jest 30-50 kb, więc to jest na pewno wina vectry, może mają jakąś awarię albo cos wymieniają.

1
  • #5 21 Paź 2007 15:31
    mbo

Chyba za bardzo nie zrozumieliście poprzedniej odpowiedzi.
    Zwiększyli przepływy, więc zwiększył osie obciążenie sieci.

P2P posiada zwykle najniższy priorytet, więc przy obciążeniu sieci musi czekać aż wszystko inne przejdzie.

0
  • #6 21 Paź 2007 16:42
    rudolf501
    Poziom 11  

Ale chyba podpisując umowę nie mogą mi narzucić z góry, że prędkością 1024 kbps będę mógł jedynie pobierać z FTP czy korzystać z komunikatorów. Chyba mam prawo domagać się aby zapewnili mi należyte warunki techniczne do korzystania z programów P2P. Jak więc można rozwiązać ten problem skoro jednak korzystam z P2P??
    Dodam jeszcze że u mnie zaczynają też występować problemy z przeglądaniem stron WWW i pobieraniem z FTP. Wczoraj pobierałem Adobe Readera z adobe.com i transfer wariował od ok. 100 KB/s aż do ok. 15 KB/s, nigdy tak wcześniej nie było.

0
  • #7 21 Paź 2007 17:55
    dompas
    Poziom 10  

Ja jeszcze dodam wynik z speedtestu:
    Internet Vectra - blokowanie kanałów TCP/UDP[/URL]
    Internet Vectra - blokowanie kanałów TCP/UDP
    Upload powinien wynosić 256, jeżeli do wtorku tego nie naprawią to trzeba będzie ich zaspamować telefonami bo tak nie może być.

0
  • #8 21 Paź 2007 19:13
    rudolf501
    Poziom 11  

No u mnie upload waha się od 96 do 150 kbps to też nie halo!!! Ale tą Emulą to mnie załamali... Jutro mają do mnie oddzwonić w tej sprawie, jak tak się nie stanie to wybiorę się do BOK i zrobie rozrubę :D Dam znać jutro na forum co na to Vectra. Jak co to podam im adres tego tematu niech sobie poczytają :!::!::D

0
  • #9 21 Paź 2007 22:09
    mbo

Na początek zerknij co podpisałeś w umowie ...
    Zapewne jest tam mowa o szybkości do 1024Kb/s, w praktyce też inaczej się nie da.
    W jaki sposób wyobrażasz sobie zagwarantowanie jakiejś szybkości do jakiegokolwiek miejsca w Internecie ?
    P2P jest najgorszym sposobem testowania łącza - nigdy nie wiesz od kogo i skąd ściągasz dane.

Dodano po 1 [minuty]:

dompas napisał:
    J
    Upload powinien wynosić 256, jeżeli do wtorku tego nie naprawią to trzeba będzie ich zaspamować telefonami bo tak nie może być.

Ciesz się, ż takich wyników ...

Ogólnie to wszystkie testy tego typu do niczego się nie nadają.

0
  • #10 21 Paź 2007 22:20
    rudolf501
    Poziom 11  

No ale dzisiaj to już i przeglądanie stron stało się udręką (i to nie wina komputera, brak innych połączeń aktywnych - sprawdzałem NETSTAT), FTP pobieranie to też jest w przedziale 10 - 90 KB/s i szybko się zmienia (w większości przypadków maleje). Mam wykupiony dostęp z Vectry od 3 lat i takie numery dzieją się pierwszy raz... To raczej chyba nienormalne.:|
    Co do testów to sama Vectra poleca stronę http://www.vectra.pl/test a i tam wyniki moich pomiarów nie są ciekawe...

0
  • #11 22 Paź 2007 17:49
    rudolf501
    Poziom 11  

Oddzwoniono do mnie dzisiaj rano z BOK Vectra Radom i "specjalista od spraw technicznych" stwierdził, iż jest to problem łącz i nie jest to jednak sprawa do zbagatelizowania.
    UWAGA: Wszyscy korzystający z łącz internetowych Vectra w Radomiu, mający słaby przesył, tak jak ja, proszeni są o kontakt z administratorem sieci pod adresem e-mail: admin(malpa)tkdami.net . Dobrze byłoby gdyby w mailu znalazł się opis problemu oraz screenshoty wyników pomiarów kilkoma testerami szybklości łącz (np www.vectra.pl/test ; www.speedtest.net ; www.speedtest.pl ; www.adsl.cz).. Warto jest podać w mailu MAC adres modemu (naklejka na spodzie modemu), dane adresowe oraz nr telefonu kontaktowego. Z każdym skontaktują się indywidualnie. Problem ma być rozwiązywany w najbliższym czasie u osób, które zgłoszą mailowo nieprawidłowości w działaniu internetu.
    Pozdrawiam.
    PS. W razie jakichkolwiek zapytań zapraszam na PW. :D

0
  • #12 23 Paź 2007 21:07
    przemejk123w2
    Poziom 1  

witam rudolf501 daj znac na forum co z tego wyszlo,poniewaz mam zamiar przeniesc sie do vectry z operatora osiedlowego.
    a tak ogolnie jak sie ta vectra sprawuje???
    z gory dzieki za odpowiez pozdrawiam

0
  • #13 23 Paź 2007 22:30
    rudolf501
    Poziom 11  

:arrow: przemejk123w2
    Tak ogólnie to Vectra dotychczas była ok. Brak limitów, nie ma potrzeby łączenia się z Internetem przy uruchamianiu Windows (w przeciwieństwie do Neo(zd)rady :D , podłączenie modemu przez LAN/USB, łatwość dzielenia sygnału przez router, umowy 12 - miesięczne, dobre warunki przy przedłużaniu umów. No ale teraz to mnie załamali. Niby coś kombinują z tym problemem, ale poprawa jest, jednakże nikła - transfer mi wzrósł do całych max. 40 KB/s (a mam opcję 1024) :!::!::|
    Zobaczymy co dalej wykombinują.... Będę informować....
    Pozdrawiam.

0
  • #14 02 Sty 2008 22:08
    rudolf501
    Poziom 11  

Kończąc temat:
    - jutro rozwiązuję umowę z Vectrą;
    - jedno wielkie oszukaństwo i brak fachowców to ich znaki rozpoznawcze;
    - nikomu nie polecam Internetu od nich;
    - kanały P2P są blokowane (nie było o tym w umowie)
    - Internet 1024 na chwilę obecną działa gorzej niż połączenie modemowe.
    Polecam lekture rankingu dostawców Internetu na www.speedtest.pl
    Przenoszę się do Netii. Co Wy na to??
    Czekam na opinie w sprawie Netii.
    Pozdrawiam.

0
  • #15 03 Sty 2008 20:16
    dj_pielgrzym
    Poziom 24  

nie spotkałem się z dobrą siecią kablową.
    MultiMedia, Vectra, TVH, Eltronik, Toya, UPC itp.
    Każda z nich ma pewne ograniczenia wynikające z topologi sieci kablowych. Choć teoretycznie te sieci maja jedną zalete nad ethernetem ( brak CSMA/CD ) to niedomagania łącz przyjściowych, mocy obliczeniowych sprzetu, odpowiednio poukładane polityki sprawiają (czyli tniemy p2p) , że działa to jak działa. Dodatkowo koledzy zapychaja sobie łącza telewizją cyfrową :)

W różnych rejonach polski te same sieci działają różnie. lepiej gorzej... czasami wcale :)

To samo jest z tepsa.
    NEO jako usługa dla zwyklego ludka jest cieta najmocniej, póżniej jest ciety DSL, a na samym koncu FRAME itp. Dziwne jest to iż wiedząc że DSL i frame idą do cebtrali tym samym kablem
    frame ma pingi 12-18ms a DSL 20-24. W firmie Neostrady nie uzywamy wiec nie wiem co z nią.

0
  • #16 13 Kwi 2008 13:31
    januszjh
    Poziom 17  

Właśnie sobie założyłem Vectre. Jestem rozczarowany. Dziwne, że tylko w Vetrze 1Mb/s=120kB/s (zamiast 128kB/s) i odpowiednio 2M to 240kBps; 4M to 480kBps. Jak mi wiadomo ze szkoły 1B=8b.
    Protokołom P2P nadają najniższy priorytet. Za dnia rzadko przekraczam 20kB/s na P2P. W taryfie nocnej jest znacznie lepiej, choć i tak nie jest tak jak powinno. Skusiły mnie 4Mb w taryfie nocnej, ale to można co najwyżej wykorzystać do pobierania wielkich obrazów płyt linuxa przez http/ftp, bo P2P i tak kuleje. Jeszcze jedno: panie w BOK nic się nie znaja. Co taka 40-letnia babka moze wiedzieć o teleinformatyce? Pytałem się czy w nocy prędkość wysyłania też jest 4x większa - powiedziała, ze tak. Ale Jak juz sobie założyłem, to widzę, że jednak nie. Następną sprawą jest modem - restartuje mi się co jakiś czas. Ponadto 7W, które pobiera prądu to dodatkowe 35zł/rok za prąd. Co innego jak dochodzi kabel Ethernet u innego dostawcy - nie ma tego dodatkowego kosztu.

0
  • #17 13 Kwi 2008 16:08
    dj_pielgrzym
    Poziom 24  

Znajdz mi siec kablową która nie blokuje P2P...

Moze są takie które nie blokują ale robią firmy ktore dostarczają im internet :)

Apropo rozmów z paniami z biura obsługi... Swego czasu wykonywałem troche pracy dla MM i panie były w stanie potwierdzić konfiguracje klientowi technicznie niewykonalne :)

NP 3 telewiory i net w 2 różnych miejscach bez puszczania nowych kabli ( bo jak tam dochodzi zbiorcza do tych TV to można i kablowke :)

Przy podpisywaniu umowy sproboj napisać aneks np że w nocy bedzie 4x szybciej. Podziekują Ci za podpisanie umowy, bo to oni stawiają warunki ...

Co do prądu - cóż :) Wylączaj modem jak nie uzywasz netu :)

0
  • #18 13 Kwi 2008 16:55
    rudolf501
    Poziom 11  

No i właśnie dlatego wszystkim forumowiczom odradzam Vectre. Oszustwo, awarie i kompletna dezorganizacja to domeny tej firmy. Rzeczywiście:
    1. Prędkość w taryfie nocnej nie jest zwielokrotniana - tylko chwyt reklamowy dla naiwnych.
    2. Kompletny brak kompetencji pracowników zarówno BOK stacjonarnych jak i teleBOK.
    3. Modem restartuje się co chwile - "specjaliści" nie wiedzą dlaczego.
    4. Wykonanie przez "specjalistów" połączeń kablowych - mierne, a nawet niedostateczne (potocznie: "przypluł i przyłatał").
    5. "Problemy techniczne" (jak to oni określają) to rzecz codzienna (w najlepszym razie cotygodniowa).

WSZYSTKIM KTÓRZY MAJĄ OKAZJĘ RADZĘ REZYGNOWAĆ Z INTERNETU W VECTRZE!!!

0
  • #19 13 Kwi 2008 17:46
    dj_pielgrzym
    Poziom 24  

Widzisz kolego... jak skonczy ci się umowa aby cos ci dobrze chodzilo proponuje Ci DSL z tp ( a tu cena za 1mbit zaczyna się od 300zl/m-c )

Masz też innych operatorów typu TKT ( zazwyczaj podciągają światłowód na Twoj koszt ) a cena w zaleznoci od odleglosci od "punktu" to koło 1000zł za 1mbit + koszt dzierzawy m-c, dodatkowo dojdzie Ci koszt projektu wykonania materiałow ITP :)

Masz też energisa, ATM i inne, ale tak jak wyzej ceny za 1mbit zaczynają sie od 500zl m-c :)

Z dostepnych uslug najmniej zawodna jest neostrada. O dziwo to prawda :) Wszystkie TV kablowe borukają się z problemami itp a jakość uslug ( tych z którymi mialem styczność ) jest mierna.

0
  • #20 15 Kwi 2008 17:59
    -waldi-
    Poziom 11  

rudolf501 napisał:
    Kończąc temat:
    - jutro rozwiązuję umowę z Vectrą;
    - jedno wielkie oszukaństwo i brak fachowców to ich znaki rozpoznawcze;

przerabiałem ten sam problem z nimi w Oświęcimiu - totalna tragedia

teraz mam DSL z TP i wreszcie mam spokój - polecam

dj_pielgrzym napisał:
    Widzisz kolego... jak skonczy ci się umowa aby cos ci dobrze chodzilo proponuje Ci DSL z tp ( a tu cena za 1mbit zaczyna się od 300zl/m-c )

ee tam ja mam za 169zł na promocji :D a pierwsze 5 m-cy miałem za free

0
  • #21 17 Lip 2008 13:15
    zbysogi
    Poziom 9  

Założyli u moich rodziców vectre bo nic innego nie można było załatwić.
    Zamówiłem 1Mb a net chodzi jak 128. Zadzwoniłem do BOK to mi powiedzieli, że tak będzie na początku bo coś sprawdzają i ustawiają. Myślicie że to jakaś ściema? jak tak będzie dalej to pojadę do ich siedziby i nagadam bo to bezsens jest. Wynik z speedtest.net miałem taki

download 121
    upload 58 :/ przecie śmiech na sali

0
  • #22 17 Lip 2008 16:24
    rudolf501
    Poziom 11  

W Vectrze nie licz na nic wiecej... to przykra prawda ale prawda. Już 3 miesiąc nie mam z nimi nic wspólnego i sie bardzo ciesze...:D

0
  • #23 17 Lip 2008 17:02
    zbysogi
    Poziom 9  

no co ty opowiadasz. Nie będę płacił 59 zyka za 128;/ bo na to mi wygląda. Idę jutro ochrzanić.

EDIT:

Jaki wałek!! miałem problemy z telewizją jak wchodziłem na neta. Jakieś sprzężenia się robiły i obraz trzeszczał. Zadzwoniłem, przyjechał koleś... naprawił i od razu powiedziałem o tym że mam 1Mb a działa jak 128, to mi powiedział że oni tak zawsze ustawiają na początku a zmiana potrwa 2 minuty. Wszedł na jakąś stronkę https:// coś tam... zalogował się na swoje konto i zmienił mi na 1 mega od razu. I mówi że oni zawsze tak ściemniają że tydzień trzeba czekać na ustawianie. Bzdura!! nareszcie mogę sięcieszyć szybkim netem. łajzy!!

0
  • #24 18 Lip 2008 22:58
    rudolf501
    Poziom 11  

Wiem jedno w Vectrze nie ma specjalistów od sieci. Nie wiedzą jak wspomniałem wcześniej co to jest port komunikacji (np. 110). Vectra to jedno wielkie oszustwo. Proszę wpisać w google frazę "Internet Vectra opinie". Miłej lektury. :D

0
  • #25 04 Gru 2009 11:57
    aga72
    Poziom 9  

Witam
    Ja tez mam od nich internet i sa problemy wczoraj do nich dzwonilam w sprawie aplikacji ipla pytałam czy blokuja porty ale twierdza ze nie a program mi nie działa jest tylko dziwna sprawa bo jak pojade do bratowej z moim laptopem to na jej internecie działa bez problemu i co tu myslec?????

0
  • #26 05 Gru 2009 12:12
    Stan-Mar
    Poziom 25  

Oprogramowanie serwerowe Vectry blokuje również MAC adresy. Serwisowałem kilka komputerów klientom w domu. Niestety miałem padnięty router więc podłączałem komputery bezpośrednio do modemu. Po pewnym czasie jeden z komputerów nie mógł pobrać adresu IP. Panowie z Vectry twierdzili, że nie ma blokady MAC, więc zrobiłem testy podłączając poprzednio naprawiane komputery - sieć chodziła. Gdy podłączałem 5 z kolei komputer już nie mógł pobrać adresu IP. Ostra rozmowa z klientem z BOK, przełączył mnie do serwisu sieci i o dziwo po około 5 minutach rozmowy i udowadnianiu, że nie jestem "wielbłądem" wszystko zaczęło śmigać.

1
  • #27 05 Gru 2009 20:58
    aga72
    Poziom 9  

Oni twierdza inaczej ze nic nie blokuja a prawda jest inna mi nawt ipla nie działa a jak pojade do rodziny to na moim laptopie wszystko smiga czekam tylko do konca umowy i podziekuje im za usługe

0