Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problemy z elektryką podczas wymiany foteli Xsara

alfam17 20 Paź 2007 19:58 1694 3
  • #1 20 Paź 2007 19:58
    alfam17
    Poziom 19  

Witam mam problem z wymianą foteli w Citroen Xsara z 2000r.
    Problem polega na tym że po odkręceniu fotela zobaczyłem dwie kostki (złączki) a pozostałe 4 kable 2 chyba do poduszki i dwa do napinacza są połączone na stałe takimi spinkami i oblane jakimś tworzywem sztucznym, natomiast w fotelu który chcę podmienić mam 4 kostki, dwie takie same jak w starych a dwie następne sa do tych przewodów które w starym fotelu mam podłączone na stałe. Teraz pytanie jak to wszystko mądrze podłączyć bez zbędnych kombinacji aby czegoś nie popsuć, proszę o porady ponieważ wiem że praca przy poduszkach to nie żarty

0 3
  • #2 20 Paź 2007 21:04
    Heniek1234
    Poziom 15  

witam przed demontazem fotela odlaczyc kleme aku odczekac 2-5 minut zdemontowc fotel polczyc kolorami dobe luty zaizolowac poprawne brak kostek pod fotelem byl to slaby punkt zdarzalo sie czensto brak kontaktu co powodowalo swecenie kontrolki poduszek. kable pod foteltm dobrze zamocowac fotel dokrencic spr przesow itp podepnij aku i po sprawe powodzenia

0
  • #3 20 Paź 2007 21:39
    zbyniuś
    Poziom 26  

Jeżeli to nie są żarty to nie podłączaj.

0
  • #4 21 Paź 2007 11:08
    alfam17
    Poziom 19  

Sprawa jeszcze jedna od poduszki ida dwa kable brązowy i niebieski i są połączone z dwoma jednokolorowymi kablami idącymi w podłogę z tego wnioskuję że polaryzacja nie ma znaczenia podczas podłączania poduszki i napinacza?

1