Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Elektrolux EW 1066F i kody błędu.

20 Paź 2007 20:26 4124 6
 • Poziom 26  
  Pralka Elektrolux EW 1066F zatrzymuje się w połowie prania. Nastawa na 40*C lub 60*C. Pierwsza dioda (od góry) i cykl z nim związany przechodzi poprawnie lecz po przejściu na drugi cykl - 2 dioda (od góry) stopuje pranie i pomaga tylko powtórne załączenie pralki z innym programem pralki. Po wejściu w tryb serwisowy zapalają się diody 2, 4, 7 licząc od góry. Proszę o pomoc co to za kod błędu i jaka jest tego przyczyna.
 • Moderator AGD
  To będzie E52
  Brak sygnału z tacho silnika.
  Sprawdź silnik(szczotki -węgla ma być więcej niż 1cm,1,5cm), tacho, przewody, pcb

  Pralka Elektrolux EW 1066F i kody błędu.
 • Poziom 32  
  OK? Ale dokładnie sprawdź połączenie przewodów tacho ich kontakty na konektorach,podejrzenie pada na płyte PCB.Pozdrawiam.
 • Specjalista AGD
  i wymień szczotki nawet jak są zablokowane.

  Bywa że szczotki się blokują w mocowaniu i wtedy ten błąd oczywiscie wadliwe połączenia są możliwe. Powli i dokładnie to sposób na naprawę sprzętuAGD.
 • Poziom 26  
  Znowu pad. Zdemontowałem szczotki ich dł. to 2cm. Wirnik bez zarysowań - gładkie pole kumutatorowe. Tacho rezystancja 187 om a napięcie jak kręcę ręką w porywach do 1V. Co proponujecie? Pada elektronika bo wszystkie przewody obejrzałem i wszystko OK. Wirowanie prawidłowe lecz na programach wstępnych potrafi zawiesić cykl wyświetlając kod 52 i silnik potrafi szarpnąć pralką. Od łomotu pralka potrafi się przesunąć. Uszkodziło przeciwwagę - rozsypała się. Proszę o pomysły na naprawę.
 • Specjalista AGD
  Spróbuj podmienić triaka.
 • Poziom 26  
  Wina leżała po stronie płytki programatora. Zimne luty. Pralka pracuje poprawnie już od miesiąca.