Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kocioł Ariston T2/23 MI i zegar programatora (Euroster)?

20 Paź 2007 22:08 8679 15
  • #1 20 Paź 2007 22:08
    599322
    Użytkownik usunął konto  
  • #2 21 Paź 2007 13:49
    kondzio85
    Poziom 12  

Po pierwsze praca kotła jest prawidłowa. Piec wygrzewa sie do zadanej temperatury, a po jej osiągnięciu gaśnie a pracuje tylko pompka WILO która rozprowadza ciepło po mieszkaniu.
    Natomiast podpięcie tego Eurostera to już kwestia czy piec ma takowe wejście w sterowniku. Jeśli ma to "no problem", a jeśli nie ma to możesz zrobić tak że piec podłączysz pod przekaźnik którym sterował będzie ów euroster i powinno być ok, bo piec załączy się tylko wtedy gdy będzie żądanie z eurostera.

Dodano po 2 [minuty]:

mała poprawka.
    Wyczytałem że jest przystosowany do sterowania przez euroster więc możesz go wpiąć do sterownika, a podłączenie przez przekaźnik jak pisałem wcześniej nie ma sensu :/ bo zapomniałem że masz jeszcze cwu.pozdro.

0
  • #3 21 Paź 2007 18:10
    599322
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    #4 23 Paź 2007 12:54
    ochus
    Poziom 16  

Witam.
    U mnie ( w Torusie ) na listwie zaciskowej na wyprowadzonych końcówkach od sterownika była po prostu pętla (Zworka).Można samemu póżniej dojść czy jej zdjęcie powoduję wyłączenie płomienia.
    Ja tak u siebie znalazłem.

Pozdr.

0
  • #5 24 Paź 2007 21:07
    599322
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    #6 25 Paź 2007 13:21
    ochus
    Poziom 16  

Do tego można dojśc za pomocą prób.Wiadomo że podczas pracy kotła sterownik musi zwierać obwód (zastępuje pętle).Należy zobaczyć które i czy wogóle zwierają podczas załączenia grzania.

Pozdrawiam.

0
  • #7 25 Paź 2007 18:04
    599322
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 25 Paź 2007 22:02
    m-i-r-e-k
    Poziom 2  

Witam mam problemy z podlaczeniem programatora BNDQ-T4 do pieca gazowego aristo t-2 ( dwufunkcyjny )dodam ze moj programator jest zdalnie sterowany droga radiowa . Czy potrzebny jest przekaznik jesli tak to jaki mam kupic ?
    Jestem troche ciemny w tych sprawach wiec jesli znajdzie sie ktos kto mi pomoze bede wdzieczny.

Pozdrawiam
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=4408201#4408201

0
  • #10 25 Paź 2007 22:12
    599322
    Użytkownik usunął konto  
  • #11 25 Paź 2007 22:56
    kondzio85
    Poziom 12  

Z reguły puszcza się 3 żyły "na zapas" w razie jakby kiedyś cosik padło.
    Więc polecam pościć 3x0,75 jak kolega pisał. Jedną żyłę zostaw niepodpiętą (np. żółto-zieloną ) ale jej nie ucinaj. Pozostałe podłącz pod COM i NO w eurosterze. W piecu natomiast analogicznie.
    I gotowe :)

0
  • #12 26 Paź 2007 13:02
    ochus
    Poziom 16  

To jest raczej przewód sterowniczy więć nie jest mocno obciążony.
    Ja u siebie puściłem skrętkę telefoniczną(0,5 mm2) i od paru lat działa bez zarzutu.

pozdrawiam

Dodano po 6 [minuty]:

[quote="m-i-r-e-k"]Witam mam problemy z podlaczeniem programatora BNDQ-T4 do pieca gazowego aristo t-2 ( dwufunkcyjny )dodam ze moj programator jest zdalnie sterowany droga radiowa .

Witam.
    To że jest "droga radiowa" nie ma znaczenia.Zasada działania jest identyczna jak w przewodowych steronikach.Tyle że to jest dla osób które wcześniej nie przygotowały okablowania .Powinny być wypr.styki przekażnika lub nawet gotowy przewod do wpięcia przy kotle.
    Opisywana sytuacja pomoże w rozwiązaniu sprawy.

Pozdrawiam

0
  • #13 26 Paź 2007 19:04
    m-i-r-e-k
    Poziom 2  

ochus napisał:
    Witam.
    To że jest "droga radiowa" nie ma znaczenia.Zasada działania jest identyczna jak w przewodowych steronikach.Tyle że to jest dla osób które wcześniej nie przygotowały okablowania .Powinny być wypr.styki przekażnika lub nawet gotowy przewod do wpięcia przy kotle.
    Opisywana sytuacja pomoże w rozwiązaniu sprawy.

Pozdrawiam

Droga radiowa mnie nie martwi tylko to ze z pieca wychodza 2 przewody ktore po zwarciu daja sygnal do sterownika w piecu , a w module wykonawczym , ktory odbiera sygnal ( modul odbiorczy z programatora ) sa trzy miejsca ( N - tam przyjdzie zero , L - tam faza no i L2 - gdzie wlasnie nie wiem co wpiac ) w ktore powinienem wpiac te dwa z pieca i dwa z zasilania , jak by nie liczyc wychodzi 4 .Wyczytalem gdzies ze do L2 podlacza sie przekaznik , a do przekaznika te dwa z pieca . Tylko ze ja nawet nie wiem czy to jest prawidlowe podlaczenie , nie mowiac juz o tym ze nie mam pojecia jaki ten przekaznik kupic . Prosze was pomozcie , bo juz nie wiem do kogo mam sie zglosic z tym problemem , tzn. wiem ale nie zabardzo jestem przy kasie zeby za taka usluge wybulic ze 150 zl ( za programator tyle nie dalem )

Pozdrawiam

1
  • #14 26 Paź 2007 19:22
    ochus
    Poziom 16  

Witam.
    Proponuję w miejscu gdzie pojawi się napięcie 230 V (pewnie takie się pojawi ppomiędzy N a L lub L2) po załączeniu się sterownika , podłączyć przekażnik na 230 V i na stykach NO podłączyć sterowanie kotła.
    Taki przekażniczek dostanie się w każdym sklepie z elektroniką.Będzie kosztowach kilka złotych.

Pozdrawiam.

0
  • #15 26 Paź 2007 19:54
    m-i-r-e-k
    Poziom 2  

Witam .
    Dalem juz wczesniej ten schemat ale jest niewidoczny wiec daje go jeszcze raz zeby byl lepiej widac . Czy ktos umnie mi tak w prosty sposob wytlumaczyc jak nalezalo by w/g tego schematu podlaczyc ( chociaz uwazam ze ten sposob podlaczenia nie tyczy sie mojego kotla ) .

COOLi i FAN nie biore pod uwage poniewaz nie chce kozystac ani z klimy ani z wentylatora .

Kocioł Ariston T2/23 MI i zegar programatora (Euroster)?

0
  • #16 10 Lis 2007 08:41
    599322
    Użytkownik usunął konto