Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zespół transferu HP 4500 - możliwa regeneracja ??

marcin w 21 Paź 2007 11:16 2770 10
  • #1 21 Paź 2007 11:16
    marcin w
    Poziom 22  

Witam.

Mam możliwość zakupu drukarki HP4500 za niewielkie pieniądze.
    Zespół bębna i utrwalacza mają ponad 70%, tonery prawie 100%, jednak zespół transferu tylko 5% Nowy zespół transferu jest dość drogi, z tego co się rozglądałem to jego cena wynosi ponad 600 zł.

Czy zespół transferu można zregenerować ?

0 10
  • #2 21 Paź 2007 17:10
    Paweł1000
    Poziom 24  

Po prostu w menu drukarki resetujesz licznik transferu i masz 100 %. Ta drukarka ma polskie menu więc na pewno dojdziesz jak to zrobić. To samo dotyczy utrwalania.

0
  • #3 21 Paź 2007 17:58
    jacekgabler
    Poziom 13  

niestety to nic nie da.
    tą wartość da się zmienić za pomocą zębatek umieszczonych w transferze. jest tam jedna która wskazuje na poziom zużycia. w razie pytań dokładnie co i jak odezwij się na PW.

pozdrawiam!

0
  • #4 21 Paź 2007 19:00
    marcin w
    Poziom 22  

No ale jeżeli są te materiały eksploatacyjne zużyte, to jakość druku po ich programowym przestawieniu zmieni się.

Ja mam na myśli doprowadzenie zużytego materiału do stanu, który zapewni mi poprawne drukowanie.

PS. czy stan podawany przez drukarkę nie sugeruje na zużycie danego materiału ? Czy wskazanie 0 % żywotności nie sugeruje na wymianę tego materiału ?

Proszę o wyjaśnienie, bo dwa powyższe posty sugerują mi że jeżeli mam 0% na danym materiale, to nie koniecznie podlega on wymianie czy też regeneracji.

0
  • #5 21 Paź 2007 19:31
    jacekgabler
    Poziom 13  

z tego co wiem to spokojnie drugi cykl powinien wytrzymać.

0
  • #6 22 Paź 2007 10:54
    Awdeg
    Poziom 26  

No nie bardzo ,jakość wydruków znacząco spada przecież przez niego przeszło 100 tyś strona pas transferowy ma fizyczny kontakt z papierem.Widać to szczególnie przy półtonach przejściach tonalnych.Jeśli potrzebujesz transfer to napisz na priva mam sporo tych drukarek na 120v z przebiegiem poniżej 10 tyś chętnie sprzedam je w częściach lub całości w dobrej cenie

0
  • #7 22 Paź 2007 21:41
    Calculus
    Poziom 25  

Transfer w tych drukarkach jest dosyć wytrzymały i jego zużycie po jednym przebiegu nie ma dużego wpływu na jakość wydruków. Ja osobiście nie zalecam wymiany transferu, chyba że wydruk ma być idealny. Gdybyś się jednak zdecydował na zakup używanego, to kup egzemplarz powyżej numeru seryjnego EHC5001064, poprzednie czasem mają usterkę drukowania białych kartek.

0
  • #8 22 Paź 2007 22:27
    jacekgabler
    Poziom 13  

zgadzam się. sam drukowałem na takim przekręconym bębnie i wydruk zaczął się kaszanić dopiero po drugim przekręceniu.
    jeśli nie masz jakiś wielkich wymagań co do jakości możesz spokojnie pracować na swoim.

0
  • #9 23 Paź 2007 09:28
    Awdeg
    Poziom 26  

Ale co ma bęben do transferu.A co do jakości wydruków na zużytym transferze widać ją gołym okiem zwłaszcza przy zdjęciach.Wiem coś o tym bo kiedyś kompletowałem drukarki dla studia graficznego od razu odrzucili drukarki z wiekszym przebiegiem ze względu na jakość ,nie patrząc na wydruk strony konfiguracyjnej.Wystarczy wydrukować demo z transferem 7 tyś i 70 tyś porównać wydruki .

0
  • #10 23 Paź 2007 10:01
    laserjack

Poziom 31  

Moim skoromnym zdaniem po to sie kupuje drukarkę laserowa kolorową, zeby mieć wydruk dobrej jakości, a żeby taki był drukarka wymaga wymiany materjałów eksploatacyjnych. Koledzy Colculus i Awdeg mają obaj rację, wszystko zalezy od tego, jaką się chce mieć jakosc wydruku.

0
  • #11 23 Lip 2010 09:03
    ekolam
    Poziom 1  

Proszę o informacje jak wyzerować zespół transferu...

0
  Szukaj w 5mln produktów