Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Felicja 1.3 LXI szarpie i gaśnie podczas jazdy

Marcineks25 21 Paź 2007 16:23 10841 4
  • #1 21 Paź 2007 16:23
    Marcineks25
    Poziom 2  

Witam !
    Mam następujący problem, mianowicie mam Skode Felicje 1.3 LXI która od jakichś dwóch miesięcy podczas jazdy dość często szarpie i gaśnie.
    Zachowania te są nieregilarne tzn. czasami samochód przejedzie 10-15 km. bez zarzutu a czasami nie można przejechać 200 metrów. Najczęściej szarpie, czasami gaśnie podczaj jazdy a czasami pomimo pracy silnika samochód nie reaguje na wciskanie gazu-obroty na biegu spadają (a gaz na maxa) po czym po wyhamowaniu samochód gaśnie. Często też nie moge go zapalić po takim zgaśnięciu, musze wtedy odczekać troszke...
    Zastanawiające jest to że na zimnym silniku jest o wiele lepiej, prawdziwe problemy zaczynają się gdy silnik sie rozgrzeje chociaż nie zawsze, czasami jeździ.

Samochód był już w kilku warsztatach, mechanicy wykluczyli przyczynę mechaniczną (filtr powietrza, paliwa, głowica itp) problem tkwi raczej w elektronice.
    Po podłączeniu pod komputer przez jednego z elektromechaników wykazało przerwe prądu z koła zamachowego do świec ale przyczyny takigo stanu rzeczy niestety nie ustalono.
    Inny elektromechanik stwierdził, że należy wymienić czujnik położenia wału lecz chyba Bozia mnie uratowała przed kolejnym wywaleniem kasy w błoto.. Po założeniu nowego czujnika położenia wału samochód nie chciał wogóle odpalić, wyszło na to ze nowy czujnik jest zepsuty a po założeniu starego odpaliłem za pierwszym razem...
    A przecież uszkodzenie czujnika położenia wału unieruchamia silnik a zawodowiec twierdził ze jest zepsuty ;/
    Inni Panowie wzieli sie za silniczek krokowy przepustnicy ale ich kilkudniowe działania nie przyniosły skutku.

Być może ten problem był juz poruszany, czytałem o czjniku halla ale niebardzo wiem czy to przypadkiem nie jest to samo co ten czujnik położenia wału przy sprzęgle. Bardzo proszę o pomoc, do warsztatów juz straciłem zaufanie a serwis mi sie nie uśmiecha...
    Pozdrawiam

0 4
  • #2 21 Paź 2007 16:51
    MariuszPPP
    Poziom 11  

Miałem kiedyś podobny problem w innym samochodzie. Okazało się,że uszkodzony był moduł zapłonowy. Jak samochód był zimny, było wszystko ok. Natomiast po rozgrzaniu zaczął wariować. Pod wpływem temperatury elektronika w module nie zachowywała się tak jak powinna. Może i u Ciebie jest podobne uszkodzenie.
    Pozdrawiam

1
  • #3 21 Paź 2007 17:44
    Kaszpir77
    Poziom 19  

U mojej byłej Feli przy podobnych obajwach okazało się że uszkodzona była listwa zapłonowa (to coś co jest założone na świece i odpowiedzialne za wytworzenie wysokiego napięcia). Objawy też się nasilały w miarę nagrzewania silnika.
    Mi udało się kupić sprawną używkę, nowa to kilkaset złotych o ile pamiętam.
    Pozdro

2
  • #5 21 Paź 2007 22:05
    Marcineks25
    Poziom 2  

czyli czujnik Halla jest do wymiany?
    a gdzie to się znajduje pod maską?
    dzięki za pomoc i zainteresowanie
    POZDRAWIAM

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij