Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Sharan czy ma oryginalny immobilizer w kluczyku?

22 Paź 2007 10:14 3433 4
  • Poziom 26  
    witam moje pytanie dotyczy Sharana z 96 roku bo właściciel chce zmienić kluczyk na kluczyk scyzoryk z pilotem wraz z alarmem.... a problem tkwi w tym czy w oryginalnym kluczyku nie maimmobilisera bo wiadomo po zmianie nie uruchomi się auta jest to rocznik 96 jednak patrząc na kluczyk nie widzę aby coś w nim było plastyk jest normalny cienki więc chyba nic w nim nie ma???
  • Poziom 26  
    witam carrier i dzięki za szybką odpowiedź
    jednak powiedz mi jeśli chodzi o ten immmobiliser to będzie to chip zalany w plastyku tak napewno nie w tej metalowej części tylko że ten plastyk na kluczyku jest naprawdę cienki i nie wydaje mi sie aby coś w nim mogło być w każdym bądź razie chyba można chipa wyciąć z plastyku i zamontować w nowym kluczyku pilocie bo tam będzie dużo miejsca...
  • Poziom 28  
    Z reguły tam, gdzie jest immobiliser, klucz w z grupy VW można rozpołowić. Jeżeli nie ma takiej możliwości, zdejmij obudowę kolumny kierownicy i zobacz, czy wokół stacyjki jest pętla indukcyjna.
  • Poziom 26  
    o tym to ja wiem i dlatego pytam bo ten plastyk na kluczyku jest zalany w całości i bardzo cienki tak jak zwykły stary kluczyk dlatego wygląda mi to na brak immobilisera ale w takim razie musze chyba rozebrać obudowę kolumny