Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak odtworzyć plik amr?

22 Paź 2007 12:02 16249 1
  • Poziom 10  
    Jest tak - nagrywam plik dyktafonem w SonyEricssonie K550i i zrzucam na dysk. Po dwukrotnym kliknięciu nie da się odsłuchać nagrania, jednak wybierając z listy Media Playera wszystko jest w porządku. Tak było do piątku, kiedy to stosując właśnie tą metodę odsłuchiwałem swoje nagrania. Gdy za którymś razem chciałem włączyć kolejny plik, wystąpił problem - "cannot render the file". Nie wiem zupełnie, czemu tak się stało - nie instalowałem nic nowego, nic nie usuwałem, a problem jest...
    Próbowałem już na wiele sposobów - instalowałem nowe kodeki - nic. Próbowałem przekonwertować plik na wav programem Mobile AMR Converer - też nic, gdyż godzinne nagranie konwertowało się przez blisko 3h i końca widać nie było (pasek postępu doszedł do końca, lecz czas płynął). Znalazłem w google, że pliki amr otwiera quick time - nic z tego, a problem jest tym dziwniejszy, że program ten wogóle mi się nie otwiera. Zainstalowałem też najnowszego RealPlayera (też podobno amr otwiera), lecz nic to nie dało - nie może otworzyć pliku, a próba pobrania z sieci odpowiedniego uaktualnienia także kończy się porażką.
    Nie mam już pomysłu, co dalej zrobić, a fakt, że jeszcze w piątek mogłem normalnie korzystać ze swoich nagrań wprawia mnie w wielkie zdziwienie. Czy uważacie, że to może być jakiś wirus? Przeprowadziłem gruntowny skan avastem - co prawda znalazł kilka reklamiarzy, jednak to mojego problemu nie rozwiązało.
    Jeśli ktoś ma jakiś pomysł, proszę o pomoc.
    Aha, dodam jeszcze, że Nokia Multimedia Player mi działa i odtwarza, to co chcę, jednak nie pozwala na przewijanie nagrania Wychodzi więc na to, że jeśli chciałbym usłyszeć, co wykładowca powiedział w 50 minucie, muszę właśnie tyle poczekać, bo nie mogę przesunąć.