Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PHILIPS 21PT166A - czerwona krecha przez środek ekranu

artur-1965 26 Lis 2003 00:20 2190 7
  • #1 26 Lis 2003 00:20
    artur-1965
    Poziom 10  

Witam. Półtora roku temu na środku ekranu TV (mniej więcej) pojawiła się czerwona, pionowa kreska (tak: z góry na dół). Z początku była cienka, dziś ma już ok. 7 mm (poszerza się). Szczególnie widoczna jest na jakimś ciemnym tle. Czego to objaw i co mogę z tym zrobić? Kineskop 'siada'?

0 7
  • #2 26 Lis 2003 11:35
    mckas
    Poziom 12  

Taki objaw jest gdy wypali się luminofor

0
  • #3 26 Lis 2003 12:20
    eugene
    Poziom 26  

Musisz miec od dawna usterke w ukladzie wygaszania kineskopu...W momencie wylaczania pojawia sie zwykle pionowa kreska ktora szybko znika. U ciebie musiala miec dosyc duza jasnosc i luminofory niebieski i zielony wypalily sie bardziej..
    Nawet regeneracja nie wchodzi w rachube.

0
  • #4 27 Lis 2003 00:10
    artur-1965
    Poziom 10  

Dzięki za odpowiedzi. Zapomniałem dodać, że oprócz tej czerwonej kreski ten chwast zachowuje się tak: jak się go włączy włącznikiem - to obraz jest czarno-biały. Trzeba wprowadzić go w stan spania i obudzić pilotem (zawsze parę razy), żeby wskoczył kolor. Co zacz?

0
  • #5 27 Lis 2003 01:40
    micro
    Poziom 19  

A ja myślę ,że nie musi to koniecznie być sprawa bańki.Taki efekt może spowodować pogorszenie się filtracji niskich napięć (szczególnie 12V-dość częsty przypadek w ITT ,co prawda z reguły jest to biała kreska,ale...różnie się może zdarzyć :)).

0
  • #6 28 Lis 2003 09:48
    eugene
    Poziom 26  

Troche grasz z nami w ciuciubabke..
    Ciekawe co dodasz w kolejnym poscie ?
    Co sie dzieje jak jak zjedziesz regulacja nasycenia na zero ?
    Znika ?

0
  • #7 28 Lis 2003 23:31
    artur-1965
    Poziom 10  

eugene napisał:
    Troche grasz z nami w ciuciubabke..
    Ciekawe co dodasz w kolejnym poscie ?
    Co sie dzieje jak jak zjedziesz regulacja nasycenia na zero ?
    Znika ?

Wcale nie gram z nikim w ciuciubabkę, ile jestem na tyle cienki w te klocki (ja się znam na PC-tach i już), że nie łączyłem ze sobą obu faktów: czerwona kreska + brak koloru przy włączaniu.
    A po zjechaniu regulacją nasycenia do zera - kreska rzeczywiście znika. Nie widać jej też zaraz po włączeniu TV, kiedy nie mam koloru, tylko sepię (regulator nasycenia jest wtedy w dowolnej pozycji)).

0
  • #8 30 Lis 2003 18:45
    eugene
    Poziom 26  

To nie obrazaj sie tylko podziekuj...
    Problem zas nalezy formu;owac wyczerpujaco. Zaoszczedzisz czasu sobie i innym. Zlikwiduj ta sepie to i kreska przyblednie. Pozdr

0