Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Integra - użytkownicy, uprawnienia, DloadX, GuardX

tapis 22 Oct 2007 13:03 9972 6
    tapis
    Level 12  
    Witam,
    1. Czy istnieje możliwość dodawania użytkowników w programie DloadX?
    Gdy wybiorę Użytkownicy jest tylko jeden Administrator, nie można go edytować, przycisk +Administratora, +Użytkowników nie działa.

2. Czy monitorować za pomocą GuardX można podłączając się tylko prze RS manipulatora i sieć LAN gdy jest podłączony moduł ethertnetowy? Z RS centrali się chyba nie da?

Dzieki
    Wojtek
    Stan-Mar

Level 26  
    Ad. 1
    Rozumiem, że uaktualniłeś soft centrali i już masz w DLOADX zakładkę "użytkownicy". Musisz jeszcze wejść do systemu z poziomu administratora i wywołać funkcję "zmiana opcji" i zaznaczyć "stały dostęp serwisu". Następnie odczytać programem ustawienia centrali.
    Dopiero wtedy będziesz miał w programie DLOADX, w menu aktywną zakładkę "Użytkownicy".

AD. 2 nie wiem
    tapis
    Level 12  
    A co oznacza "Musisz jeszcze wejść do systemu z poziomu administratora..."?
    Należy to wykonać z manipulatora?

pozdr.
    Wojtek
  • Helpful post
    Stan-Mar

Level 26  
    tapis wrote:
    A co oznacza "Musisz jeszcze wejść do systemu z poziomu administratora..."?
    Należy to wykonać z manipulatora?

Na manipulatorze wpisujesz hasło admina i zatwierdzasz "*".
    Przechodzisz do funkcji, które podałem i przy "stałym dostępie serwisu wciskasz 1 by pokazała się litera T. zatwierdzasz "#". Następnie z komutera odczytujesz ustawienia i juz działa.

Pamietaj jednak, by funkcja "Użytkownicy" była aktywna musisz uaktulanić bios w centrali do wersji "1.05".
  • Helpful post
    BENO99
    Level 26  
    Viki B wrote:
    Ad. 1
    zaznaczyć "stały dostęp serwisu".

Witam.
    Co to ma wspólnego z edycją użytkowników ???

Aby móc edytować uzytkowników:
    Cytat z pomocy DLOADX
    ""Centrala INTEGRA w wersji 1.05 (i nowszych) umożliwia edycję użytkowników z programu DloadX.

Aby programowanie użytkowników z komputera było dostępne, administrator partycji centrali Integra musi na to zezwolić załączając przy użyciu manilpulatora LCD opcję „Edycja w DloadX” w menu „Zmiana opcji”. W przeciwnym razie można jedynie obejrzeć listę bez możliwości dokonywania zmian. """

Pozdrawiam
    Stan-Mar

Level 26  
    BENO99 wrote:
    Viki B wrote:
    Ad. 1
    zaznaczyć "stały dostęp serwisu".

Witam.
    Co to ma wspólnego z edycją użytkowników ???

Aby móc edytować uzytkowników:
    Cytat z pomocy DLOADX
    ""Centrala INTEGRA w wersji 1.05 (i nowszych) umożliwia edycję użytkowników z programu DloadX.

Aby programowanie użytkowników z komputera było dostępne, administrator partycji centrali Integra musi na to zezwolić załączając przy użyciu manilpulatora LCD opcję „Edycja w DloadX” w menu „Zmiana opcji”. W przeciwnym razie można jedynie obejrzeć listę bez możliwości dokonywania zmian. """

Pozdrawiam

Chodziło mi właśnie o opcję "Edycja w DloadX". Nie pamiętałem jak się nazywa, więc ściągnąłem to z instrukcji użytkownika Integry www.ols.vectranet.pl/~stanley/dok1.pdf. Okazuje się, iż w instrukcji Satela jest błąd.
  • Helpful post
    BENO99
    Level 26  
    Viki B wrote:

Chodziło mi właśnie o opcję "Edycja w DloadX". Nie pamiętałem jak się nazywa, więc ściągnąłem to z instrukcji użytkownika Integry www.ols.vectranet.pl/~stanley/dok1.pdf. Okazuje się, iż w instrukcji Satela jest błąd.

Witam.
    Nie ma żadnego błędu tylko ta instrukcja jest do starszych wersji.
    Ta opcja jest dopiero od wersji 1.05

Pozdrawiam