Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Hicap 50 brak syncro. kamer.

robert0909 22 Oct 2007 13:52 1188 4
    robert0909
    Level 12  
    Witam na taki problem z kartą Hicap 50 co druga kamera gubi synchronizacje w pionie, wizualny efekt jest taki jak by był dostarczony zbyt niski poziom sygnału. Obraz robi się wyciemniony, delikatnie złamany w pozionie i utrata synchro V. Może ktoś z kolegów wie jakie to może być uszkodzenie lub gdzie wysłać kartę do naprawy.
    meteorolog
    Level 15  
    Witam. Napisz czy to się stało po jakimś czasie działania czy od początku. Problemy mogą byc takie. Po pierwsze to zasilacz mało wydajny lub kondensatory na wyjściu a po drugie to okablowanie tych właśnie kamer. Po trzecie to sterowniki do karty są za stare tzn nie do tej opłyty głównej kompa. Napisz więcej informacji na ten temat bo nie wiadomo od czego zacząc analizę. Pozdrawiam
    robert0909
    Level 12  
    Witam dziękuję za zainteresowanie się tematem.
    Już myślałem że nikt sie nie odezwie na taki temat. Więc tak karta pracowała około roku, wszystko było OK. Trzy miesiące temu uległa uszkodzeniu (jak w opisie) Szybko kupiłem nową kartę i zainstalowałem w kompie. Wszyskto wróciło do normy(oczywiście na nowej karcie) teraz mój inwestor chce aby uruchomić II system tylko ze na tej starej (uszkodzonej karcie) i mam mały problem. Karta uległa uszkodzeniu tak z dnia na dzień.

Dodano po 1 [godziny] 1 [minuty]:

Dodam jeszcze że kamery nieparzyste chodzą dobrze a problem występuje na wejściach parzystych( czyli 1,3,5,7jest OK. wejścia 2,4,6,8 występuje problem)
    asstriks1
    Level 1  
    Witam zainteresowanych tematem.
    Czy ktoś z Was wie, który procesor TW9903 odpowiada za określoną grupę kamer? Mam podobne uszkodzenie tej karty może to jest jej wada fabryczna?

Dodano po 3 [minuty]:

A może ktoś wie gdzie można kupić taki procesorek, zawsze to mniejsze koszty niż zakup nowej karty.
    \
    jpl
    Level 34  
    asstriks1 wrote:
    Witam zainteresowanych tematem.
    Czy ktoś z Was wie, który procesor TW9903 odpowiada za określoną grupę kamer? Mam podobne uszkodzenie tej karty może to jest jej wada fabryczna?

Dodano po 3 [minuty]:

A może ktoś wie gdzie można kupić taki procesorek, zawsze to mniejsze koszty niż zakup nowej karty.
    \

Zazwyczaj nie tylko procesory TW9903 padaja. One jako ze zajmuja sie przetwarzaniem obrazu padaja na koncu. Tak naprawde naprawa takiego uszkodzenia jest skomplikowana. Musisz wymienic po : 1-wzmacniacze obrazu (lub wzmacniacz odpowiadajacy za grupe kamer-zazwyczaj 1 wzmacniacz na 4 kamery) 2-stabilizatory i multipleksery analogowe obrazu - wymieniasz te ktorych kamery padly, wymieniasz stabilizator napiecia kamer! - w kartach to on odpowiada za 80% uszkodzen. 3 - wymiana procesora przetwarzajacego sygnal TW9903.

Tak naprawde jak widzisz, mozesz dokonac takiej wymiany/naprawy.. ale moze ona skonczyc sie tym ze albo procesor znowu efektownie ulegnie zwegleniu, albo bedzie chodzic..... pare dni po czym znowu moze sie uszkodzic, albo bedzie chodzic dluuugo dluugo :).

Co do kupna TW9903.... szukaj po internecie, po sklepach zajmujacych sie sprzedaza elektroniki, albo popytaj po serwisach ktore serwisuja karty cyfrowe, moze odsprzedadza jakas karte uszkodzona na ktorej procki TW9903 sa ok :) bedziesz mial karte - dawce organow.

ostatnia opcja - wyslij prosto do producenta - korea... :) drogo, no i musisz poszukac kto produkuje takie karty.