Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra 1,7TD Isuzu, Alternator podłączenie

22 Paź 2007 15:43 10706 4
  • Poziom 24  
    Witam.
    Kupiłem alternator ale okazało się że ma inne gniazdo w moim odzielna kostka w kształcie litery T z dwoma przewodami (niebieski i żółty) osobno zielony na wsuwke i gruby czarny zasilanie na oczko. Jak to podłączyć i co oznaczają skróty literowe S,L,N,IG.
    https://obrazki.elektroda.pl/99_1193060269.jpg
  • Relpol przekaźniki
  • spec od auto-elektro
    Już podawałem kilka razy wystarczy poszukać.P
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 24  
    Nie do końca szukanie daje odpowiedź, fakt zajęło to trochę czasu i jeśli chodzi o samo gniazdo to się zgadza, ale w moim samochodzie zastosowano przejściowy kabel do podłączenia alternatora, gdzie z głównej wiązki jest zakończony wtykiem, który by pasował do nowego alternatora, ale jest za krótki a z tego, co wiem nawet podłączenie jego skończyłoby się niepowodzeniem albo uszkodzeniem i nie chodzi mi filozofie pracy tylko o wyjaśnienie, które kolory przewodów podłączyć poprawnie, bo muszę to jakoś przekrosować. Jaki kolor przewodu?. Może ktoś to robił?,Więc, po co znowu Amerykę odkrywać.
    Opel Astra 1,7TD Isuzu, Alternator podłączenie
    IG - zapłon (ignitron). Jaki kolor? Biały lub czarny 15 za stacyjką?
    L - lampka ładowania (charging lamp). Jaki kolor?; (Ewentualny przekaźnik lampki) i sygnał na sterownik świec żarowych. Przewód niebieski (lub z białym)
    S - stan naładowania akumulatora, pomiar (battery sense). Jaki kolor?
    N - wyjście obrotomierza (point central). Przewód zielony (nie wszystkie modele), aby na pewno?
  • Poziom 1  
    hej jestem 1 raz na tym forum niestety nieznam sie na autach , mam problem posiadam opel astra92 rok wczoraj mi nieodpalił wszystko pokazało się na czerwono , sąsiad podpowiedział mi zebym wzieła go na pych tak tez zrobiłam odpalił ale gdy go znow wylaczylam to znow sam nie odpalił tylko na pych mam wiec pytanie (akumulator jest ok podłaczyłam i naładowałam (rano)odpalał potem sam ale po południu znów to sama sytuacja na pych tak wiec moi panowie czy alternator trzeba dać do regeneracji bo coś ""kradnie mi prąd"" i niewiem co acha jeszcze coś gdy jechałam bardzo słabo świeciła mi się lampka akumulatora co mam robić z góry dziekuje za podpowiedzi ( a wogóle jak sprawdzić czy alternator jest dobry) zaryczana azulka