Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ferguson AF 1118SE Na chwilę zapala się czerwona dioda i nic

Oineh 22 Oct 2007 19:51 3553 13
    Oineh
    Level 20  
    Witam!!!
    Mam problem z Ferguson AF 1118SE. Na chwilę zapala się czerwona dioda i nic się nie dzieje. Wymieniłem większość elektrolitów, STRG6351, optoparę, KA431, LM317. Napięcia na wyjściach stabilizatorów 12V i 5V są. Co jeszcze wymienić? Gdzie sprawdzić napięcia (najlepsze byłoby zdjęcie z zaznaczonymi ,miejscami pomiarów albo jakiś schemat) Schemat zasilacza od jakiegoś fergusona już mam ale to nie jest dokładnie od tego modelu. Która to jest zenerka 2,7V bo nie mogę jej znaleźć w odbiorniku.? Na schemacie jest. Czy ma ona jakiś dopuszczalny prąd czy może być taka normalna w takiej przejrzystej bańce bo taką kupiłem.
    Za wszelką pomoc dziękuję
    Oineh
    Level 20  
    Ja już wszystkie (raczej) posty o moim ferdku na Elce czytałem. Proszę o pomoc i konkretne rozwiązanie a nie odsyłanie do innych postów. Pozdrawiam.
    maxim.1
    Level 18  
    "Wymieniłem większość elektrolitów"
    Jeśli masz czym sprawdzić resztę to sprawdź lub wymień wszystkie.
    Napięcia najlepiej sprawdzić na wyjściu przetwornicy.
    W złączonym schemacie zasilacza nie ma zenerki 2,7v
    W komunikacji jtag ważne jest napięcie 3,3v.
    Jeśli nie wykrywa procka flasha wyłącz program i tuner i tak do skutku.
    Nie za każdym razem jest wykrywany przez program (cierpliwości).

tu link do załącznika:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=4036591#4036591
    Oineh
    Level 20  
    Prosiłbym jednak o podpowiedź do Fergusona AF-1118SE. Tam są opisane inne fergusony z oddzielnym zasilaczem. Prosiłbym o napisanie gdzie jakie napięcia powinny być. Może to mi coś pomoże. Zasilacz chyba chodzi dobrze skoro na wyjściach stabilizatorów 12V i 5V są poprawne. Innych napięć nie wiem gdzie szukać. Wszystkie elektrolity już wymieniłem...
    $=Bongo=$
    Level 11  
    ja tez mam taki problem,wogóle nie chcą sie diody zapalac
    sprawdzalem czy idzie prad z zasilacza i idzie to nie wiem co jest grane
    moglbym prosic o schemat do tego modelu??
    darek23422
    Level 27  
    Może napisz w jakich okolicznościach się to stało jak wrzucałeś soft czy normalnie z dnia na dzień.
    $=Bongo=$
    Level 11  
    normalnie z dnia na dzien jak byl wgrywany soft extreme to wszystko przebieglo OK
    darek23422
    Level 27  
    Spróbuj wgrać oryginalny soft jeśli nic nie da to jtag.
    supermach
    Level 23  
    Też miałem problem z zasilaczem w tym tunerze. Dałem sobie z nim spokój. To wyjątkowo nieudany model.
    $=Bongo=$
    Level 11  
    Zauwazylem przyczyne,do radiatora jest przykrecony uklad o symbolu STRG6351,jest odprysniety,niewiadomo czy moglo cos jeszcze szczelic
    Mam nadzieje ze to tylko to
    darek23422
    Level 27  
    Jeśli jest odpryśnięty nie zaszkodzi wymienić nie jest drogi kosztuje ok 5zł
    marek70
    Level 24  
    Witam. Mam w tej chwili na warsztacie 1018SE. Przetwornica tylko zapróbkowała. Oczywiście z powodu elek w zasilaczu na wtórnej ( wymienione C104,C105, C110, C111) Z zasilacza wychodzą stabilne napiecia jednak brak oznak życia. I najprawdopodobniej padł STI5518 (jego temperatura to 58°C a ten sam procek w sprawnym tunerze ma 37°C) Oczywiscie bez zadnego radiatora.
    byk
    Level 19  
    @marek70 58°C to jeszcze nie tragedia po ok70° maja te procesory w niektórych tunerach,
    spróbuj zmienić w nim najpierw soft jtagiem,