Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem ze sterownikiami pod XP dla laptopa HP

Napolione 22 Paź 2007 22:04 3703 21
  • #1 22 Paź 2007 22:04
    Napolione
    Poziom 14  

Witam, mam poważny problem, gdyż kupiłem w USA laptopa HP Pavilion DV6626us z Vista, która działa koszmarnie wolno i w ogóle mi się nie podoba, chciałem zainstalwoać XPka, ale na stronie nie ma wszystkich sterowników.

Jeżeli ktoś wie gdzie mogę ściągnąć sterowniki do HP Pavilion DV6626us pod Windowsa XP to bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam

0 21
  • #2 22 Paź 2007 22:46
    atomus2003
    Poziom 17  

Witam!!!
    Kolega miał(ma) ten sam problem.
    Wygląda na to, że HP zaprzestał wydawania sterowników do "starszych" systemów operacyjnych :-).
    Też szukaliśmy wszędzie.
    Pozostaje chyba jedynie odinstalować większość tego szajsu co HP instaluje w systemie niepotrzebnie i zoptymalizować Vistę podobnie jak robiło się XP-ka ("dopasuj na najlepszą wydajność" itd.).

Ewentualnie czekać aż HP przypomni sobie o starszych systemach lub aż ktoś napisze (przerobi) sterowniki nieoficjalne.

Poza tym Vista to chyba przyszłość i nie długo tylko pod nią będą sterowniki.

Pozdrawiam!!!

0
  • #4 22 Paź 2007 22:57
    Napolione
    Poziom 14  

Tak, te 4 widziałem ale nie ma sterowników do karty graficznej i całej reszty - tego co normalnie jest dostępne pod Vistę nie ma pod XP :(

Help please

0
  • #6 22 Paź 2007 23:50
    Napolione
    Poziom 14  

Dziękuje za tego linka, ale czy ktoś mógłby mi jeszcze pomóc i powiedzieć jak mam to ściągnąć i co z tego mam ściągnąc, żeby po zainstalowaniu XP wszyszko mi działało - w tym angielskim opisie nie wszystko jeszcze rozumiem.

Dziękuje z góry za pomoc :)

0
  • #7 23 Paź 2007 08:30
    Kolobos
    Spec od komputerów

Przeciez masz jasno napisane..

Intel Chipset Software Installation and Graphics driver from Intel:
    http://www.intel.com/support/chipsets/sb/CS-025753.htm

Audio,Realtek HD:
    http://tinyurl.com/pfw3c
    link nie dziala ale sterowniki masz np. tutaj:
    http://www.softmania.pl/program-1351-realtek_hd_audio_driver_r1.64_dla_windows_2000_xp.html#m

Motorola Modem:
    http://www.motorola.com/softmodem/driver.htm

Reszte sterownikow sciagasz ze strony HP do modelu dv6000t cto.

0
  • #8 23 Paź 2007 09:53
    Napolione
    Poziom 14  

Aha :) teraz rozumiem,

czyli robi się to w ten sposób, że się instaluje XP, a potem te ściągnięte steowniki doinstalowywuje się spod Windowsa tak ??

0
  • #9 23 Paź 2007 10:16
    Kolobos
    Spec od komputerów

> czyli robi się to w ten sposób, że się instaluje XP,
    > a potem te ściągnięte steowniki doinstalowywuje
    > się spod Windowsa tak ??

Przeciez zawsze sie tak robi, instalujesz system, a pozniej sterowniki..

0
  • #10 23 Paź 2007 10:18
    Napolione
    Poziom 14  

OK, chciałem się tylko upewnić,

dzięki wielkie za pomoc, jak będę miał jeszcze jakiś problem lub coś nie będzie po tej instalce działac to jeszcze poproszę w tym temacie o konsultacje :)

serdecznie pozdrowienia dla ekseprtów :)

0
  • #13 24 Paź 2007 23:21
    Napolione
    Poziom 14  

Wielkie dzięki :)

Bardzo mi pomogłeś :)

pozdrawiam

Dodano po 11 [minuty]:

Chciałem tylko jeszcze dopytać się - bo reszte driverów mam ściągnąć do modelu - dv6000t cto - znalazłem tę stronę:

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareLi...28&lc=en&cc=pl&dlc=pl&product=3224055&lang=pl

Ale które są to konkretnie drivery bo np. Webcam ma tam aż 3 różne linki - to wszystkie trzy trzeba ściągnąć. I co poza tym jeszcze należy ściągnąć.

Wybaczcie tyle pytań, ale jak już usunę Vistę to nie będę miał przez chwile netu i nie będę mógł się skonsultować, a więc wole teraz wszystko wiedzieć na 100%

pozdrawiam :)

0
  • Pomocny post
    #14 24 Paź 2007 23:35
    dexi
    Poziom 29  

To już musisz sam zobaczyć. Bo niby ten sam model, a inny sprzęt. Zły sterownik na pewno nie będzie działał.

Malutki apel: naciśnij 'pomógł' (jeżeli rzeczywiście pomogłem ;-) ).

Najważniejsze, to mieć drivery do Wifi lub sieciówki (będziesz miał 'kontakt')

0
  • #15 25 Paź 2007 00:25
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

dexi napisał:
    Malutki apel: naciśnij 'pomógł' (jeżeli rzeczywiście pomogłem

Czy kolega nie sądzi, że uprawia żebractwo na Forum?
    PS. Regulamin punkt 16 stanowi:
    Za podstawowe przesłanie w działalności na forum uznaje się bezinteresowność, własną inicjatywę i przedsiębiorczość użytkowników. Nie będą akceptowane wszelkie formy lenistwa, i roszczeniowego charakteru prezentowane przez użytkowników.

0
  • #16 25 Paź 2007 02:22
    dexi
    Poziom 29  

Czy jeżeli ktoś ma w opisie 'jeśli pomógł, kliknij 'pomógł" - to to też żebractwo? Chyba nie podaję numeru konta. Po drugie ja proszę, nie żądam. Przecież nikogo nie zmuszam. Wszystko co robię na tym forum, robię bezinteresownie. Pamiętaj że jest to przyjemna, ale i zabierająca czas (bądź co bądź) praca.

Po drugie - nie wiem, kto cię uczył kultury? Nie potrafisz załatwiać takich spraw na privie? Dlatego chciałem sobie napisać taki opis - pół żartem, pół serio o właśnie takim modero jak TY. Sorry:

0
  • #17 25 Paź 2007 22:05
    Napolione
    Poziom 14  

Ja uważam, że nic w tym złego :) zwłaszcza że otrzymałem odpowiedź na pytanie któe zadałem.

Ale to nie koniec moich problemów. Teraz jest kwestia taka - Na zainstalowanej Viście było coś takiego jak Backup and Recovery for HP - czy jak przy instalacji XPka skasuje partycje i zrobie od razu nowe to czy cośtakiego będzie się dalo potem utworzyć ??

pozdrawiam ekspertów :)

Dodano po 1 [godziny]:

Kolejny problem - nie da się zainstalować XP

gdy wkładam płytkę z XP i rozpoczynam proces instalacji, to wyskakuje, że XP nie znalazł żadnych dysków twardych i proces instalacji nie jest możliwy. :( co zrobić ?

0
  • #18 25 Paź 2007 23:12
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Poszukać na Forum tematów dotyczących instalowania XP na laptopach posiadających dyski SATA. Sugeruję od razu poszukać takich tematów, które podają sposób postępowania w przypadku braku stacji dysków elastycznych.

0
  • #19 26 Paź 2007 01:53
    dexi
    Poziom 29  

Czy zintegrowałeś sterowniki, które ci podałem, z instalacją XP za pomocą nLite? Są to sterowniki dla płyt Intela z chipsetem ICH8 (tym najnowszym z Santa Rosa), Najważniejsze, żebyś wybrał te sterowniki z katalogu x86 (standardowe sterowniki dla komputerów 32 bitowych). Jeśli coś nie tak podaj, co robisz.

Tu należy (wreszcie) jankolo przyznać rację. Tych tematów jest pełno i na googlach i na naszym forum.

0
  • #20 26 Paź 2007 11:15
    Napolione
    Poziom 14  

OK, będę szukał zatem w innych tematach, żeby nie spamić tutaj. Mój problem polega właśnie na tym, że w ogóle nie mogę zainstalować XP bo przy instalacji XP podaje komunikat że nie znalazł dysków twardych.

pozdrawiam

Dodano po 57 [minuty]:

OK, przeanalizowałem kilka postow na forum i w googlach i chciałem się skonsultować czy dobrze rozumiem. Poprawicie mnie jeśli mówię źle:

Mam Viste, chce XP więc:

1. Wkładam płytkę instalacyjną do XP i rozpoczynam proces instalacji
    2. Na pendrivea nagrywam sterowniki do SATA i w ten sposób omijam
    problem braku dysków
    3. XP się instaluje normalnie
    4. Gdy XP opdali wgrywam poszczególne sterowniki
    5. Powinno działać już wszystko :)

I jeszcze pytanie odnośnie Ad 2 - które to mają być sterowniki ?

Pozdrawiam ekspertów :)

Dodano po 20 [minuty]:

Udało mi się ustalić jeszcze jedną rzecz za pomocą programu CPU-Z:
    Moja płyta główna to:

Manufacturer: Quanta
    Mogel: 30CC
    Chpiset: Intel GM965
    Southbridge: Intel82801HBM (ICH8-ME)

I moje pytanie brzmi - tych sterowników to trzeba szukać do Intela czy jakiejś Quantu. Błagam pomóżcie, zapodajcie jakiegoś linka :!:

0
  • #21 26 Paź 2007 15:24
    dexi
    Poziom 29  

Czy te sterowniki, które podałem, są złe?

Sterowników szuka się na stronie Intela. Są to jednak specjalne sterowniki do trybu tekstowego (a przynajmniej on - Intel je tak podaje). Jeżeli masz laptopa i masz możliwość to możesz wystartować system z pendriva (musisz mieć na nim pliki startowe - np. DOSa)W tedy przegraj pliki instalacji Xp na niego i do głównego katalogu wrzuć pliki sterowników SATA. Jest możliwość, że wykryje go jako stacja dyskietek (litera A:\) i podczas instalacji XP wciskasz F6 i dalej instalacja leci normalnie. Pamiętaj, że to gdybanie czysto teoretyczne, bo nigdy nie sprawdzałem tego w praktyce.

Czy używałeś programu nLite?
    http://www.tweaks.pl/czytaj,bootowalne_cd_z_windows_xp_nlite,150.html

0
  • #22 28 Paź 2007 23:31
    Napolione
    Poziom 14  

Ale jak to mam zrobić?

Włożyć płytkę od XP do instalacji a na pendrivie mieć te pliki startowe ?? Bo tego jakoś nie rozumiem. nLitem próbowałem, ale coś mi nie wyszło...

0