Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

dziwna rzecz przy fordzie

11 Wrz 2002 03:35 4179 9
  • Poziom 19  
    mianowicie dzieje sie tak samochód ford sierra rocznik 1989 silnik 2l benzyna przy kręceniu rozrusznikiem ginie iskra przy zapalaniu z popychu samochód pali bez zarzutów na włączonym zapłonie przy zgaszonym silniku na cewce zapłonowej brakuje modulacji impulsów - ale z popychu są czujnik położenia wału jest nowy , moduł od zapłonu dobry sprawdzony wdrugim takim samym samochodzie przewody sprawdzone .Jednym sowem cuda może ktoś wie czego sie przyczepić z góry dzięki jeśli można to proszę o w miarę szybko pomoc bo ja zgubiłem przy nimwszelkie koncepcję(aha przy kręceniu rozrusznikem napięcie siada do 10,7V)
  • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
  • Poziom 19  
    Miałem podobny przypadek, weż od znajomego inny (tj. większy)akumulator i spróbuj zakręcić. Przy dużym obciążeniu (np. rozrusznik) może napięcie na układzie zapłonowym tak siadać że nie wytworzy iskry (szczególnie przy zapłonie strowanym elektronicznie). Sprawdziłbym też czy nie masz w rozruszniku jakiegoś małego zwarcia.

Pozdr.

Mathev
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Proponuję sprawdzić masy, i odstęp czujnika od koła. Miałem coś takiego w układzie stykowym - ale u mnie to była cewka. 10,7 V przy kręceniu to normalka.
  • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
  • Poziom 19  
    napięcie jest tak jak napisał uaz 10,6V zwarcia w rozruszniku chyba nie ma bo kręci jak szalony sprawdzę jeszcze ten odstęp czujnika poprubuję do skutku.dzzięki za podpowiedzi jak coś odkryję to napiszę i proszę o jeszcze inne sugestie
  • Poziom 19  
    witam..ja bym ci radzil sprawdzic stacyjke o ile sie orientuje sa tam dwa obwody 1 do zaplonu 2 do rozrusznika.podejzewam ze problem tkwi w stacyjce sprawdz i daj znac ..pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    Masz uszkodzony rozrusznik podczas rozruchu wprowadza on zakłócenia do elektroniki . Jeśli możesz zmierz wartość prądu pobieranego podczas rozruchu ( miernik cęgowy) i napisz ile jest
  • Poziom 12  
    Podejrzewam mase lub cos z + zasilania tego ukladu zaplonowego,sprwadz jakie jest napiecie w czasie kręcenia rozrusznikiem bezposzrenio na zaciskach zasilania ukł. zaplonowgo moze tu tkwi problem. Pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    To jest 100% uszkodzona stacyjka. Jak bieżesz na rozruch odłacza zapłon. Naprawiam fordy i miałem już kilka takich przypadków.
  • Poziom 2  
    To jest 100% uszkodzona stacyjka. Jak bieżesz na rozruch odłacza zapłon. Naprawiam fordy i miałem już kilka takich przypadków.
  • Poziom 19  
    dzięki za podpowiedzi uszkodzony okazał się wirnik rozrusznika który delikatnie iskrzył na komutatorze i wprowadzał zakłócenia do czujnika położenia wału i sterownik wariował wymiana wirnika usunęła uszkodzenie.jeszcze raz dzięki za podpowiedzi.przy pomiarze uzwojeń wirnika okazało się że zwarte są dwa uzwojenia i stąd iskrzenie