Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kuchenka mikrofalowa Moulinex

26 Lis 2003 11:27 7268 7
  • Poziom 2  
    Mam kuchenkę mikrofalową Moulinex "Vario Gril" Y54, która przy pracy mikrofalowej pracuje częścia swojej mocy (gril jest OK), wydaje mi się także, ze nastąpił spadek poziomu oświetlenia wewnątrz. Proszę o radę, czy tego typu uszkodzenie opłaca się naprawiać, czy lepiej kupić nowa kuchenkę
  • Poziom 14  
    Witaj miła Leno.
    Może blizsze informacje , jak sie objawia " ta nizsza moc - jej spadek",
    Jak przy rozmrazaniu?
    8O
  • Poziom 21  
    Witaj

Wykonaj podstawowy test:
    Szklanka wody na pełnej mocy powinna się zagotować w około dwie i pół minuty. Jeżeli to zrobi to układ magnetron jest ok.

Jeżeli urządzenie nie zawsze grzeje sprawdź czy nie masz przypadkiem spadków napięcia zasilania. W takiej sytuacji nie zawsze może się wzbudzić magnetron.
  • Poziom 20  
    Na 90% wypalome lub zanieczyszczone styki programatora czasowego lub przekażnik jeśli układ sterowania jest elektroniczny.
  • Poziom 15  
    Podepnij tę kuchenkę w innym miejscu, bo może podkorodowało ci gniazdko - jest spadek i instalacja elektryczna chaty nie puszcza ci na sprzęt potrzebnej ilości mocy. Zobacz to a potem grzeb w kuchence.
    8O
    macher
  • Poziom 14  
    Jeżeli rzeczywiście stara instalacja przedwojenna to może być spadek napięcia,jeżeli instalacja nowa to należy sprawdzić napięcie na zaciskach gnizada przy włączonej mikrofali. Tak się wydaje czasem, że wszystko OK, jednak warto posłuchać rady " machera". Potem sięgać po pomoc fachową z serwisu AGD.
    Powodzenia dla Leny. 8O
  • Poziom 2  
    Dziękuję wszystkim za rady, zdecydowałam się skorzystać z usług fachowaca :D
  • Poziom 14  
    Czasem trzeba przeczyścić tu i tam, posmarować żeby dobrze chodziło , ale daj znać po uruchomieniu Twojej kuchenki przez fachowca - czego Ci szczerze życzę - co było powodem "połowy mocy".
    Zasyłam wyrazy szacunku.
    DL