Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wzmacniacz pradowy sterowany napięciowo 400mA

23 Paź 2007 12:08 1958 12
  • Poziom 2  
    Muszę zrobić układ sterowania silnika galwanometrycznego (R=5 Ohm, L =7mH) . Zastosowałem Atmega8535 i układ OP177 (sterowany przez PWM) na którego wyjściu mam od 0 do 5 V i chciałbym aby to napięcie sterowało wzmacniaczem zmieniając prąd na jego wyjściu od 0 do 400mA. czy jest jakiś układ scalony na którym bym uzyskał taki prąd czy musze wykorzystać tranzystory mocy. czy ktoś ma jakiś schemat którym mógbym sie posłużyć ?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Spróbuj zrobić układ jak na schemacie. Tylko pamiętaj, że wzmak operacyjny musi pracować z napięciami wejściowymi od zera lub niżej, tj np LM393, LM339 (wyjście typu OC) lub LM358 i podobne, mogące pracować z napięciem wejściowym niższym od dolnej szyny zasilania. Jak dasz np LM358 to możesz zrezygnować z rezystora R2. Darlingtonowi daj radiator a potencjometr wykorzystaj do takiego ustawienia, aby przy max napięciu sterującym płynął wymagany prąd maksymalny.
  • Poziom 13  
    A ja mam takie pytanko czy ten zaproponowany układ mozna zasilac 9V (Tip122) bo z dokumentacji wynika ze zasilanie tego ukladu jest rzedu 30V
  • Poziom 43  
    TIP122 to Darlington nie układ scalony a jeśli chodzi o LMa to max (!!!) napięcie to chyba 36V a minimalne 2V więc 9V może być tylko że na wyjściu nie uzyskasz napięcia ponad ok 5-6V
  • Poziom 13  
    no łapie... a jezeli chodzi o prad... to chba lm ma max na wyjsciu prad rzedu 30mA.. czy ten Darlington wzmocni mi go tak bym mogl podlaczyc do niego silnik ktory bierze ok 200mA???
  • Poziom 43  
    Tranzystor przepuści taki prąd jaki wynika z napięcia nastawionego potencjometrem i rezystancji R1, Io=U/R1 chociaż nie staraj się zbiżać na styk do wartości katalogowych. Max prąd wyjściowy z wzmacniacza operacyjnego w tym wypadku może zależeć od rezystora R2. Może się okazać, że prąd nigdy nie osiągnie wymaganej wartości, bo jest za niskie napięcie zasilania. Podnosząc je upewnij się, że Tranzystor wykonawczy poradzi sobie też z ewentualnymi stratami, bo dajmy na to zasilając wszystko napięciem 30V przy ustalonym prądzie no 200mA i napięciu na odbiorniku 5V na tranzystor przypadnie prawie 25V co daje 5W strat na tranzystorze. Z tym sobie poradzi TIP122 ale już wymaga radiatora. Jak byś chciał puścić w tych samych warunkach 1-2A to zalecałbym jakiegoś darlingtona w większej obudowie np TO-247, TOP-3, TO-3, lub składanego z pojedynczych, przy czym ten mocniejszy musiałby być w wcześniej zaproponowanych obudowach, rzecz jasna z radiatorem.
  • Poziom 13  
    ....u mnie uklad ma byc zasilany 9V. wzmacniacz ma dawac na wyjsciu 5V tylko ze sam nie da rady obsłużyc silnika bo ma zamala wydajnosc pradowa wiec wlasnie chcialem zastosowc twoje rozwiazanie i jako Uzas dac 9V wiec wtedy rezystor R1 musiał by być rzedu 47 OHM ....czy moje rozwiazanie ma racje bytu czy musze mymyslec cos innego ma racje bytu?
  • Poziom 43  
    W tym przypadku możesz otrzymać nawet 2,2A. Daj na wejście ref pełne napięcie sterujące i ogranicz potencjometrem płynący prąd do max potrzebnej wartości. Z darlingtonem wzmacniacz da wyższe napięcie na swoim wyjściu aby skompensować spadek na tranzystorze.
  • Poziom 13  
    Rozumiem... a jezeli zamiast pot. podawal bym mu na sztywno 3 rozne wartosci napiec (uzyskane za pomoca dzielnika nap z rezyst) to w pewien sposob regulowal bym pradem(czyli predkoscia silnika) czy cos zle mysle?
  • Poziom 43  
    Możesz dać rezystory na dzielnik. Myślałem, że będziesz tym sterował z max napięciem na wejściu 5V i głupio by było dać takie R1, żeby tyle właśnie na nim się odłożyło przy max prądzie więc dałem mniejszy i potencjometr dla zmniejszenia napięcia referencyjnego.
  • Poziom 13  
    Ja chce na wej wzmacniacza podawac 9V 6V i 3V i wten sposob chce regulowac predkosc obrotow silnika... to 5V bylo w pierwszej wersji ale juz teraz jest nieaktualne.... Wiec reasumujac... podajac te 3 napiecia pokolei na wej wzm. uzyskam rozne obroty?
  • Poziom 43  
    Przy zasilaniu 9V nie podawaj na wejście 9V a co najwyżej 7,5V. Sugerował bym niższe napięcia, bo jak silnik się rozkręci to pobierze mniejszy prąd a źródło znów go zwiększy i obroty znów wzrosną - wiąże się to z rozruchem silnika. Daj R1 5,1oma i przy 5V masz ten 1 amper i analogicznie dla mniejszych napięć mniejsze prądy.
  • Poziom 13  
    ok dzieki wielkie....jak bede mial problem to sie odezwe....