Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony chasis FE-2

26 Lis 2003 12:03 1789 9
  • Poziom 11  
    W w/w tv wymieniłem trafo orginalne (859883440) na HR 8579
    i brak czerwonego koloru kontrolka mruga 5 razy(błąd matrycy wizyjnej)
    Nie wiem co dalej z tym fantem.
    Dzięki za wszelkie sugestie.
  • Poziom 26  
    Czyzby obraz na chwile sie pojawial ?
    Oscyloskop w garsc i ustalic gdzie ginie...albo bezdurno wymieniac po kolei elementy z toru R(nie polecam bo to sposob zmudny i kosztowny)
  • Poziom 11  
    napisy z numerem kanału są tryb serwisowy widać txt jest ale wszystko bez czerwieni w tle coś się przeciska
  • Poziom 26  
    Stan na wejsciu RGB na PK (wyjscie matrycy) a potem na katodach . Przywrzyj na krotko R do masy ,sprawdz wzmacniacz R i bedziesz wiedzial wszystko...
    Mozesz jeszcze delikatnie ruszyc PR-ek od G2 na PK gdyby wyrzutnia R byla duzo slabsza.
  • Poziom 11  
    wzmacniacze ok podmieniałem r i g
    kinol też, podmieniłem r i g i wcieło zielony kolor
  • Poziom 40  
    coś mi tu nie pasuje w pierszym poście piszesz czerwony w ostatnim zielony. Zmieniłeś elementyw torach i teraz brak zielonego?. W takim razie któryś jest wadliwy.
  • Poziom 26  
    Zdzichu ,kolega zamienil tory a nie elementy!
    Jak tor R jest uszkodzony to przy zamianie RiG oczywiscie *wetnie "zielony a pojawi sie czerwony.Najlepiej robic to na wejsciu PK bo sprawdza sie od razu wzmacniacze wizyjne i kineskop. Taki sposob jest pomocny jak sie nie ma oscyloskopu...
    Uszkpodzenie masz wczesniej w torze wizyjnym(matryca-procesor sygnalowy)
  • Poziom 11  
    Problem bo w tym tv wszystko jest na jednej kosci smd
  • Poziom 26  
    Dobry odsysacz,cienki grot i ew szpileczka do odginania i ...jedziemy. Pozdrawiam
  • Poziom 40  
    :arrow: eugene masz racje jeśli zmieniał tory to pasuje. Ja jakoś nie mogłem sie tego doczytać i stąd odpowiedź. W takim razie kineskop i PK można już uznać za sprawne. Pozostaje matryca lub nieco wcześniej sam tor czerwonego. Przywierać jakiś kondensator, jeśli tak jak pisze autor montarz SMD no to bez oscyloskopu się nie obejdzie, choć przy pełnym zwarciu i odrobinie szczęścia może namierzy go miernikiem.