Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Felicia 1.6 nie łapie odpowiedniej temperatury silnika

23 Paź 2007 21:48 2891 1
  • Poziom 14  
    Mam w ww. samochodzie zamontowana instalacje gazowa stag300. Jezeli temperatura otoczenie spadnie do kilki stopni wcale nie nagrzewa sie do odpowiedniej temperatury silnik tj. ok 90stopni tylko ledwo co przekracza druga kreske liczac od samego dolu. Termostat byl wymieniany latem, czujnik temperatury tez. Przy wyzszych temperaturach otoczenia ma prawie 90stopni. Czyzby to jakas delikatna nie szczelnosc ukladu chlodzenia?
  • Poziom 17  
    witam
    najbardziej temperaturą zawiaduje termostat (woskowy), który puszcza wodę na małą chłodnicę do ogrzewania wnętrza. dopiero po osiągnięciu ok. 60 do 80C termostat zaczyna przepuszczać wodę na chłodnicę dużą gdzie po przekroczeniu ok. 90C czujnik termostatyczny w chłodnicy włacza wentylator. Musisz zobaczyć, jak szybko po włączeniu zimnego samochodu robi się ciepła chłodnica. Moim zdaniem teraz powinno to potrwać ok 5 do 10 min a włączenie wentylatora to ok 15 min
    Ja też 3 lata temu miałem FELĘ 1,6 i na zimę wkładałem przed chłodnicę kawałek kartonu. Samochód szybciej dochodził do swojej temperatury i lepiej ją trzymał.
    pozdrawiam