Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Bauknecht WA-2340 łożyska

23 Paź 2007 22:34 5174 1
  • Poziom 16  
    Witam.
    Mam prośbę do wszystkich o pomoc w zlokalizowaniu usterki w tej pralce, która od jakiegoś czasu dziwnie zaczęła się zachowywać. Po wybraniu programu i włączeniu pralka prała, zatrzymywała się, trzeba było ją wyłączyć i włączyć, żeby skończyła. Innym razem prała bez grzania wody, innym razem nie wypłukała. Postanowiłem zajrzeć do programatora, zdjąłem przednią maskownicę, wyjąłem wszystkie wtyki, obejrzałem programator (wygląda na mieszankę procesora z klasycznym programatorem) - wszystko wygląda OK.
    Coś mnie podkusiło, żeby włączyć bez założenia przedniej ścianki i ku mojemu zdziwieniu programator zaczyna się kręcić w koło przełączając na chwilę poszczególne sekwencje (1 sek pobiera wodę, później 1 sek zakręci bębnem, później wypuszcza wodę, i tak w koło).
    Płytka programatora jest opisana:
    Silga EC4475
    EC 4775.01E07/8
    9720
    0465 220-240V-50-60Hz T70
    BT 30L091.
    Proszę o informację, co należałoby sprawdzić, żeby ustalić czy to wina programatora, może trzeba go jakoś zresetować?
    Na jednym z zamieszczonych zdjęć jest element, przypominający krzywkę, na niej jest jakaś podziałka, czy według niej należy coś ustawić?
    Próbowałem coś znaleźć na temat tego sprzętu, ale były jakieś problemy z wyszukiwaniem na Elektrodzie.

Za każdą sugestię z góry dzięki.
    Pralka Bauknecht WA-2340 łożyskaPralka Bauknecht WA-2340 łożyskaPralka Bauknecht WA-2340 łożyska
    PS.
    Niesprawny okazał się programator (zanieczyszczenie styków).
    Po rozebraniu i wyczyszczeniu zaśniedziałych styków (tu ponowne gratulacje dla właściciela pralki który tego dokonał) wszystko działa OK.
  • Poziom 16  
    Z uwagi na fakt, że nie mogę edytować poprzedniego posta, chciałbym tu wyraźnie podkreślić, że to nie ja rozbierałem i czyściłem programator, tylko właściciel pralki. Natomiast mogę dodać, że programator podziałał jeszcze kilka miesięcy i dalej sprawiał problemy. Po tym czasie pralka poszła w odstawkę i została zastąpiona nową sprawną.