Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Montaż zmywarki

michcio 23 Paź 2007 22:49 37282 11
  • #1 23 Paź 2007 22:49
    michcio
    Specjalista elektryk

Witam.
    Zastanawiam się, jak montuje się zmywarkę.
    Oczywiście przyłącze do wody to rzecz prosta. Aha, wylot z zaworu z instalacji musi być do dołu, tak?
    Poziomowanie też.
    Do prądu to też żaden problem :)
    Tylko nie wiem, jak jest z odpływem.
    1.Czy tak jak w pralce, musi być na odpowiedniej wysokości, żeby nie wylała się woda?
    2.Czy może jest to bez znaczenia?

Pozdrawiam

(Jeśli temat już jest, to przepraszam, ale wyszukiwarka na forum znowu nie działa..., albo serwer jest przeciążony).

0 11
  • #2 23 Paź 2007 23:00
    mrhari
    Moderator AGD i automatyka

Wąż spustowy powinien być wysoko tzn jak najwyżej pod zlewem.
    Jeśli zmywarka ma zasobnik na sól np. bosch, siemens to przed pierwszym uruchomieniem zalej go do pełna wodą (że o soli nie wspomnę). Również zalanie wodą komory zmywarki ułatwia sprawdzenie ewentualnych wycieków z węza spustowego na łączeniu z instalacją.
    Zmywarka winna być _wypionowana_ tzn front ma trzymać pion.
    Sprawdź w warunkach gwarancji czy montaż przez osoby nieuprawnione nie powoduje utraty gwarancji.

1
  • #3 23 Paź 2007 23:02
    maskisz
    Poziom 17  

witam
    poziom wody w zmywarce jest o wiele niższy jak w pralce ale odpływ na pewno musi być ponad poziom wody po drodze jest tylko pompa wodna jak w pralce. Radzę umocować wąż spustowy aby ciśnienie nie spowodowało wysunięcia się węża z instalacji kanalizacyjnej i zalania mieszkania
    pozdrawiam

1
  • #4 23 Paź 2007 23:06
    michcio
    Specjalista elektryk

Tak, oczywiście, zasobnik trzeba napełnić wodą, a sól u mnie niezbędna, bo woda jest bardzo twarda.
    Co do węża, to dla pewności lepiej umieszczę opaskę zaciskową, ale dodatkowy syfon też będzie raczej potrzebny, bo zlew jest po drugiej stronie kuchni, odpływ zmywarki oddzielnie.
    No nic, zobaczymy, jak kupię sprzęt :)
    Pozdrawiam
    Dodano:
    Wszystko zamontowałem, działa cacy Smile
    Tylko skąd wziąć dane o twardości wody w wodociągu, z którego korzystam? W instrukcji pisze "z przedsiębiorstwa wodociągowego" - takiego czegoś u mnie chyba nie ma...
    Laboratorium - u mnie też blisko nie ma.

Są jakieś testery?

1
  • #5 29 Wrz 2008 17:41
    wojciech121
    Poziom 2  

Czy instalował ktoś zmywarkę pod ciepłą wodę.
    W instrukcji pisze że można pod ciepłą do 60 stopni.
    Zaoszczędzimy na prądzie.

0
  • #6 29 Wrz 2008 18:43
    michcio
    Specjalista elektryk

Ale efekt mycia nawet wg instrukcji będzie gorszy, bo płukanie czegokolwiek najlepiej wychodzi w zimnej wodzie.

1
  • #7 29 Wrz 2008 20:36
    wojciech121
    Poziom 2  

Podłączyłem zmywarkę dwa miesiące temu, ze względu
    że posiadam piec centralnego ogrzewania dzięki któremu i tak podgrzewam ciepłą wodę w sezonie grzewczym.Czy mimo wszystko nie wykorzystać tego ciepła i nie tracić energii.

0
  • #8 30 Wrz 2008 20:16
    tedi48
    Poziom 11  

Mam wiatke podlaczona pod ciepla wode ale tam jest osobno na zimna i ciepla wode ja bym sprobowal zawsze taniej

0
  • #9 27 Paź 2010 20:03
    kubeks
    Poziom 9  

Witam,

temat trochę odgrzewany, ale przymierzam się w końcu do zakupu zmywarki pod zabudowę. Układ mebli w kuchni mam następujący: zlewozmywak, szafka 45cm (zabudowane); wolno stojąca kuchenka gazowa; szafki 60 i 45cm (obie zabudowane) Zmywarkę planuję wstawić pomiędzy wolno stojącą kuchenkę gazową a szafkę. Zmywarka będzie wstawiona w miejsce szafki 60-tki. Czy pomiędzy kuchenkę a zmywarkę będę musiał wstawiać jakąś płytę, czy nie będzie takiej potrzeby? Czy zmywarka musi być przymocowana do sąsiednich mebli?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
    Kubeks

0
  • #10 28 Paź 2010 21:06
    movzx
    Poziom 39  

Zmywarka pod zabudowę musi być przymocowana, inaczej może się przewrócić przy wysunięciu koszy. Zresztą na 99% będzie o tym w instrukcji montażu. W kwestii izolacji od kuchenki - jeśli obudowa kuchenki mocno się nagrzewa to płyta nie zaszkodzi i będzie do czego przymocować zmywarkę.

1
  • #11 29 Paź 2010 09:19
    kubeks
    Poziom 9  

Wiem, że zmywarka ma być przymocowana (ale z tego co się dowiedziałem to przede wszystkim ma być przymocowana do blatu). Chodziło mi o to czy musi być przymocowana też do szafek obok.

3
  • #12 29 Paź 2010 21:41
    skryn
    Admin grupy AGD

Polecam instrukcję obsługi.

5