Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DSC1565 + moduł GSM N2.0 - proszę o opinie

24 Paź 2007 11:13 1494 5
  • Poziom 11  
    Witam serdecznie.
    Potrzebuje założyć alarm do domku jednorodzinnego.
    Znalazłem taki zestaw DSC1565, ze względu, ze nie mam tam lini telefonicznej chce dołożyć moduł GSM model N2.0.
    Co sądzicie o takim zestawie?
    Wrto bawić się z tym?

Proszę o opinie i sugestie ( może jakiś inny zestaw?)

Z gory dziękuje za pomoc

pozdrawiam
    Damian

Post był raportowany.
    (??) – ozdobnik ? -- > REGULAMIN pkt 11.1 i 11.2.
    Nie używaj dużych liter w tytule -- > REGULAMIN pkt 10.9. [hefid]

Proszę poprawić tytuł zgodnie z sugestią [hefida].
    W przeciwnym razie temat wyląduje w koszu, a kolega dostanie ostrzeżenie.[n]
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Ta Twoja centrala jest już trochę "wiekowa", chociaż działa stabilnie. Łatwa w programowaniu, bez wodotrysków, ale też bez jakiejkolwiek możliwości rozbudowy - tylko max. 8 linii (przy dwóch klawiaturach). Na Twoim miejscu zainteresowałbym się centralą z możliwością rozbudowy np. PC1616, może 1632 ze zwykłą klawiaturą lub klawiaturą RFK... z modułem radiowym - te centrale łatwo rozbudować do 16 (32) linii, lub na etapie dokładania czujek, gdy nie ma możliwości podprowadzenia przewodu, zastosować czujki radiowe (chociaż te są droższe). Warto też spojrzeć na centrale Satela - CA10 - prosta, sprawdzona, lub małą Integrę - jeśli interesują Cię większe możliwości sterowania tą centralą. Zresztą centrala powinna być dobierana pod dany obiekt - trzeba wiedzieś ile będzie linii, stref itp, jakie sygnały z wyjść będą i do czego - przejrzyj forum - trochę tu już napisano. Dialer może być - prosty, ale trzeba stosować pewny, sprawdzony telefon.
  • Poziom 32  
    jak masz w domku zwykłą linie np.TP tp lepiej coś z dialerem i podłączyć do lini powiadamianie .* lini to trocha mało chyba że domek mały ca 10 to dobra podpowiedź
  • Poziom 20  
    Centralka jesli czy wystarczy to instaluj i modul gsm tez dobry pomysl . Zwykla linia latwa do odciecia i wolno powiadamia a z GSM bedzie w 2-3 sek wiec warto .
  • Poziom 11  
    sharp napisał:
    Ta Twoja centrala jest już trochę "wiekowa", chociaż działa stabilnie. Łatwa w programowaniu, bez wodotrysków, ale też bez jakiejkolwiek możliwości rozbudowy - tylko max. 8 linii (przy dwóch klawiaturach). Na Twoim miejscu zainteresowałbym się centralą z możliwością rozbudowy np. PC1616, może 1632 ze zwykłą klawiaturą lub klawiaturą RFK... z modułem radiowym - te centrale łatwo rozbudować do 16 (32) linii, lub na etapie dokładania czujek, gdy nie ma możliwości podprowadzenia przewodu, zastosować czujki radiowe (chociaż te są droższe). Warto też spojrzeć na centrale Satela - CA10 - prosta, sprawdzona, lub małą Integrę - jeśli interesują Cię większe możliwości sterowania tą centralą. Zresztą centrala powinna być dobierana pod dany obiekt - trzeba wiedzieś ile będzie linii, stref itp, jakie sygnały z wyjść będą i do czego - przejrzyj forum - trochę tu już napisano. Dialer może być - prosty, ale trzeba stosować pewny, sprawdzony telefon.

Dzięki za opinie i sugestie.
    Jednak nie chce z domu zrobić "twierdzy".
    Chcę zainstalowac w miare prosty i zarazem w miare tani sytem alarmowy z powiadamianiem na komorke.
    bez zbednych moim zdaniem "bajerow".

co wybrac?

z gory dzieki
  • Poziom 22  
    Mam taki zestaw jako tymczasowe zabezpieczenia budowy:
    1565 - 2P i MGSM2.0PC, niema z tym żadnego problemu, jako tania opcja ok, ale jak chcesz taniej to Mgsm 2,0pc, spełnia rolę małej centrali poczytaj, podłączałem zwykły szyfrator.
    pzdr