Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Diora lekki tuning (zestaw WS 442).

24 Paź 2007 12:15 3637 8
 • Poziom 12  
  Przeglądając forum natrafiłem na wiele różnych informacji na temat wyrobów Diory ale brakuje mi jednak jednoznacznych odpowiedzi wiele pytań.
  Oto kilka z nich:

  1. WS 442 - wymieniono elektrolit w zasilaczu, mostek prostowniczy i okablowanie. Co jeszcze? Jest tam sporo kondensatorów które z nich jeszcze warto wymienić, tranzystory niskoszumowe chciałbym tam włożyć, ale w miejsce których? Może wie ktoś jak ulepszyć przedwzmacniacz, poprawić charakterystykę konturu. Może jeszcze warto trafo wymienić, jeśli tak to na jakie. Nie chcę zmieniać tranzystorów końcowych oraz mocy wzmacniacza, zależy mi na poprawie dźwięku.

  2. FS 042 - elektrolit w zasilaczu na początek. Kondensatory w torze audio i tranzystory - które na jakie?

  3. AS 642 - przestrojony, ale jak wyżej co i na co wymienić. Jest też mała usterka, nie działa wskaźnik poziomu sygnału przy ręcznym szukaniu stacji oraz gry włączę tuner ustawię słabą stację to gra dobrze przez 10 min potem zaczyna gubić sygnał i mocno zaczyna szumieć. Gdy go wyłączę na chwilę to gra dobrze ale potem znowu zaczyna gubić falę.

  4. MDS 442 - To co przedtem. Co i na co wymienić.

  Dodam że tak jak mówiłem wcześniej chcę żeby polepszyła się jakoś dźwięku. Sprzęt jest mój i będzie grał u mnie do końca. Nie będę zmieniał jego wyglądu. Proszę o rady.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Spec od car audio
  Odnośnie MDS442 to polecam odkopanie starych numerów Praktycznego Elektronika gdzie był opis jak zrobić porządny przedwzmacniacz korekcyjny do tego wynalazku. Nawet gdzieś miałem do tego płytkę.
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Poziom 18  
  Witam
  Co do poprawy parametrów to zawsze warto zwiekszać pojemności w filtrach zasilaczy(oczywiście zgodnie ze zdrowym rozsadkiem). jesli chodzi o tranzystory to można spokojnie wymieniać wszystkie BC na niskoszumne (pamiętać o polaryzacji). Wymiana trafa wymaga trochę przemyśleń bo przez np. zwiększeniu napięcia zasilania od razu trzeba przewidzieć mocniejsze tranzystory w końcówce i lepsze chłosdzenie.

  Marek WS503
 • Poziom 12  
  A wie ktoś co może dolegać tunerowi? Wzmacniacz już rozłożony na drobne części. Jutro zaczną się wyluty a w poniedziałek wizyta w sklepie i montaż nowych elementów.
 • Poziom 12  
  Mam jeszcze jedną ws-kę i teraz mocne przeróbki. Opis będzie później, ale teraz pytanie. Które kondensatory są lepsze: tantale czy MKT? Zamierzam wymienić wszystkie kondensatory w szeregu z sygnałem. Zastanawiam się nad zmianą pojemności. Obecnie są 2,2 mikro i 1 mikro. W różnych opisach czytałem, że można pozostawić wartości takie jakie były fabrycznie, można wymienić wszystkie elektrolity na MKT 2,2 mikro; można wymienić wszystkie na MKT 4,7; lub na tantale 2,2 (lub 4,7); 2,2 mikro wymienić na MKT 4,7 i 1 mikro na tantal 2,2 mikro, a nawet na pewnym forum ktoś napisał żeby zastosować wszystkie tantalowe 10 mikro. Co polecacie? Mam też swoją koncepcję modyfikacji końcówki mocy i później zamieszczę opis jak to gra. Oczekuję odpowiedzi.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 15  
  W sygnał tylko MKT, nigdy tantale. Tantale w zasilaniu, szczególnie układów małosygnałowych (preamp).
  Z wymianą tranzystorów byłbym ostrożny (punkt pracy)
 • Poziom 12  
  Kolejny problem! Założyłem opóźnione załączanie głośników i działa to tylko, że na odwrót. Tzn. włączam wzmacniacz i w tej samej chwili zaskakuje przekaźnik. Gdy wyłączam to słychać puknięcie z głośników i przekaźnik puszcza. Gdy odłączę zasilanie od przekaźnika to też puszcza czyli przekaźnik jest dobry. Robiłem według tego schematu, dobierałem wartości elementów i efekt jest ten sam. Wszystko działa ale na odwrót.

  https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=829516#829516