Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Phoenix BIOS - sygnał naprzemiennie wysoki i niski

stopi 24 Paź 2007 15:10 5517 10
  • #1 24 Paź 2007 15:10
    stopi
    Poziom 28  

Mam problem - BIOS Phoenixa wysyła na głośniczek sygnał naprzemiennie wysoki oraz niski. Wiatrak startuje na chwile po czym staje i pojawiają się ów dźwięki. W opisie beep-kodów Phoenixa nie ma takiego kodu jak naprzemienny wysoki i niski :| Jest taki w AMI i oznacza błąd procesora. Co może ten kod oznaczać? Płyta to Abit NF7-S

• #4 25 Paź 2007 01:17
    Kolobos
    Spec od komputerów

> No tak, ale to jest dla AWARD

Wlasnie taki bios masz w swojej plycie i dostales juz link do strony z opisem kodow, koniec tematu.

> Przyjrzyj się kodom Phoenix i zobaczysz, że nie
    > ma...

W jakim celu skoro nie masz biosu Phoenix'a?

• #5 25 Paź 2007 01:28
    stopi
    Poziom 28  

W tej płycie mam bios Phoenix i wiem co pisze, bo zczytywałem go dziś programatorem i przeprogramowywałem. W zczytanym buforze widniała jak byk sygnatura Phoenixa. Do tego nalepka na kości była "Phoenix BIOS"

• #6 25 Paź 2007 01:46
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

To kolega wie lepiej od producenta płyty. Czy kolega może nam przytoczyć to, co jest napisane na górnej ramce każdego ekranu BIOS-u tej płyty?

• #7 25 Paź 2007 01:48
    gsm_virus

Zobacz że Award został już dawno przejęty przez Phoenix i teraz wszędzie będzie już tylko Phoenix , mimo że nadal produkują to Ci sami ludzie z Awarda, tylko że pod inną nazwą. http://www.award-bios.com/

A poza tym proszę się przejrzeć artykuł z recenzji tej płyty (są tam też zrzuty ekranu uruchomionego biosu). http://www.frazpc.pl/artykuly/132/Armia/nForce2/ABIT/NF7S

I jest napisane "Phoenix - AwardBIOS" , i nie ma się o co kłócić .. o naklejkę.

• #8 25 Paź 2007 02:09
    stopi
    Poziom 28  

Nie mogę napisać co jest na górnej ramce ekranu biosu tej plyty bo płyta się nie uruchamia. Być może ktoś grzebał w tej płycie i włożył jakiś inny bios niż powinien być. Na biosie była nalepka Phoenixa dlatego zdziwiłem się, że po przeprogramowaniu zaczął wydawać sygnał tonowy wysoki/niski.

[size=9][color=#999999]Dodano po 10 [minuty]:[/color][/size]

No tak.. sprawa jasna - ktoś wgrał bądź włożył jakąś kość z biosem Phoenixa dlatego w kodzie zczytanego biosu widziałem krzaki typu "phoenix" a po przeprogramowaniu plikiem który ściągnąłem zaprogramował się Award, co potwierdza obecność ciągów znaków "award" w kodzie tego pliku bios. Cóż.. płyta się nie uruchamia, a procek zimny pomimo, że bios sygnalizuje przegrzanie procesora. Pewnie dlatego, że gdy wiatrak staje to na podstawie kontroli prędkości obrotowej uznaje, że nie ma chłodzenia.

• #9 25 Paź 2007 02:11
    jankolo

stopi napisał:
    Nie mogę napisać co jest na górnej ramce ekranu biosu tej plyty bo płyta się nie uruchamia

Wystarczy spojrzeć do manuala płyty.

• #10 25 Paź 2007 02:18
    stopi
    Poziom 28  

Teraz to już nieistotne. Istotne jest to, że płyta się nie uruchamia :-) Dobrze, że chociaż ten dźwięk wydaje :-) Podejrzewam, że walnęło coś w przetwornicy VCore

• #11 17 Gru 2007 05:10
    leszekraczka
    Poziom 23  

Pozwólcie, że się wtrącę. Szukam jakiegoś narzędzia do Phoenixa. Chciałem zczytać BIOS narzędziem Awarda, ale nie idzie (vide jeden z moich postów ). Czyli czym należałoby odczytać BIOS Phoenixa?? A mi się wydawało, że to Award przejął Phoenixa, ponieważ były sugestie o zmianie BIOS Phoenix na Awarda...

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME