Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Thomson 21MG130G tylko w±ski pasek na dole ekranu

tomek,8732 24 Oct 2007 19:13 1179 6
    tomek,8732
    Level 15  
    Koledzy mam problem mianowicie tv swieci tylko pasek ok 1cm na samym dole ekranu.Moze ktos miał podobny problem to bardzo bym prosił o pomoc.Pozdrawiam.
    radekrpisz
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Witam
    Chassis tx807c. SprawdĽ zasilanie pionu IF001 (TDA8177) pin2 +12,5 pin6 +13V pin4-13V. Elki diody.
    tomek,8732
    Level 15  
    według moich pomiarow jest tak pin2 +14,8
    pin6 +14,1
    ale pin4 -160 cos nie bardzo wydaje mi sie ze wys.nap jest za małe i przetwornica troche piszczy ale startuje tylko tak jakby przez siłe.
    radekrpisz
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Co to znaczy pin4 -160 volt?
    mic3
    Level 14  
    Zobacz czy wzmacniacze wizyjne s± wysterowane .Je¶li tak ,sprawdzaj blok odchylenia pionowego .
    tomek,8732
    Level 15  
    no niestety wymieniłem układ odchylania i to samo jest nadal

Dodano po 23 [minuty]:

chyba dam sobie spokoj bo sie okazało ze ten tv jest po burzy tak ze raczej sobie z nim nie poradze.
    mic3
    Level 14  
    Po burzowy , to w tym temacie można się nawet do pamięci przyczepić . Miałem taki problem z tv (provison) Tam wszystkie ustawienia w trybie serwisowym i takie zwężenie po burzy , co się okazało tylko pamięć została uszkodzona . Je¶li nie masz w tv regulacji pionu na płycie to spróbuj w trybie serwisowym rozszerzyć , powinno dać jaki¶ efekt . A skoro regulacja tylko z trybu serwisowego ,tym bardziej trzeba brać pod uwagę uszkodzenie pamięci.