Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Akumulatorki do aparatu fotograficznego.

24 Paź 2007 20:44 4644 24
  • Poziom 9  
    Bardzo proszę kolegów o pomoc.
    Kupiłem sobie cyfrowy aparat fotograficzny Panasonic DMC-LZ7.
    Chciałem dokupić akumulatorki o dużej pojemności,jakie byłyby najlepsze;
    litowo-jonowe,polimerowe,Ni-MH,czy jakiś inne.
    Chcę jakąś dużą pojemność.

toffinoturbo1965(malpa)wp.pl
  • Poziom 43  
    Ja korzystam z akumulatorków GP 2000mAh Ni-MH i jestem nawet zadowolony.
  • Poziom 42  
    Nie produkuje się na razie akumulatorów R6 (AA) innych niż akumulatory niklowo-wodorkowe (Ni-MH)

Pojemności powyżej 3000mA to fikcja
  • Poziom 37  
    Jasne! Najlepszy stosunek jakości do ceny mają GP. 2300 to optimum.
  • Poziom 18  
    albinek napisał:
    Ja myślałem o pojemności powyżej 3000mAh.

Niczego sensownego w tej cenie nie kupisz.

Znane, markowe aku mają obecnie 2500-2950mAh.

Kup porzadne aku, a napewno dłużej się nimi nacieszysz (wg mnie: Energier, GP, Duracell, Ansmann.....

Taniej oczywiście można kupić np. Mexxcell-e 3800, ale czy aby napewno dłużej będą trzymać niż np. Philips 2300?
  • Poziom 9  
    A jaka najlepsza ładowarka;wolna, szybka?
    Jaki polecacie model,jakiej firmy?
    Jak to wygląda cenowo?
    Prawdę mówiąc wolałbym jakąś szybką,tylko żebym za szybko nie załatwił tych aku.
  • Poziom 37  
    Na pewno dla akumulatorkow zdrowiej powoli... tak rozsądnie od wieczora do rana. Ale taką 3-4 godziną tez przeżyją.
  • Moderator
    maryann napisał:
    Ale taką 3-4 godziną tez przeżyją.

Tylko trochę krócej.
  • Poziom 12  
    Witam! Używałem akumulatorków NiMH vipow, duracell,energizer,sanyo,GP,camelion -wszystkie używane w aparatach cyfrowych;jezeli chodzi o vipow to szkoda gadać,camelion-bez rewelacji,według mnie najlepsze i dużo lepsze od duracell i energizer są sanyo i GP-polecam te dwie ostatnie firmy.Jeżeli chodzi o ładowarki to najlepsze są impulsowe - o wiele szybciej ładują i nie przeładowują tak jak zwykłe(z transformatorem),impulsowe poznasz po tym że są o wiele lżejsze.
  • Poziom 43  
    A więc producenci aparatów dają do nich dobre akumulatorki.
  • Poziom 42  
    piotrek_krak napisał:
    .Jeżeli chodzi o ładowarki to najlepsze są impulsowe - o wiele szybciej ładują i nie przeładowują tak jak zwykłe(z transformatorem),impulsowe poznasz po tym że są o wiele lżejsze.

Jeżeli chodzi o ładowarki to obie mają transformator i obecnie prawie nie produkuje się innych ładowarek niż impulsowe oprócz tych najtańszych "no name".
    Rożnica w ładowarkach (markowe/no name) może być taka, że te nie markowe szybciej zakatują akumulatory.
  • Poziom 18  
    fuutro napisał:
    A więc producenci aparatów dają do nich dobre akumulatorki.

Jeżeli aparat jest zasilany aku AA to producenci nie dają często w ogóle aku, a w zestawie są tylko baterie alkaliczne.

Czasem klienci (nie czytając instrukcji) ładują je po wyczerpaniu :) co kończy się w najlepszym przypadku czyszczeniem ładowarki.
  • Poziom 15  
    Witam
    Uzywalem juz wielu typow akumulatorkow,ale wszystkie przebija Sanyo serii Eneloop.Sa najlepsze.
    Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    bokuden napisał:
    Witam
    Uzywalem juz wielu typow akumulatorkow,ale wszystkie przebija Sanyo serii Eneloop.Sa najlepsze.
    Pozdrawiam

Zalezy jaki sprzęt zasilają ....

nie w każdym sprzęcie Eneloop się sprawdzą.
  • Poziom 15  
    Witam
    "Zalezy jaki sprzęt zasilają ....

nie w każdym sprzęcie Eneloop sprawdzą się."

Jak w tytule-do aparatu fotograficznego.
    Ja swoje kupilem tez do aparatu-chodza rewelacyjnie.
    A swoja droga w jakim sie nie sprawdza?Dobrze byloby wiedziec.
    Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    Jezeli ktos uzywa akumulatorków do zasilania aparatu cyfrowego to polecam akumulatorki dobrej firmy, dosyc mocne (o wszelkich XXX,czy YYY 3800mAh radzę zapomniec, gdyz zadna z markowych firm nie ma w ofercie takich ogniw).

Jeżeli zabieramy aparat w plener i sporo pstrykamy, to chodzi o to zeby aku zasilaly sprzet dosyc dlugo. Jak padną ,wkładamy rezerwowe itd...

Eneloop sa słabsze, nie beda trzymactak dlugo w cyfraku jak inne, mocniejsze. Ich zaleta to długi czas gotowosci.

jezeli uzywamy aparatu okazjonalnie topolecam Eneloop-y, gdyz powlozeniu ich do aparatu i pstryknieciu urodzinowych fotek,wrzucamy aparat do szuflady, wyjmujemy za m-c i aparat funkcjonuje.

Inne aku w tym czasie same powoli rozładuja się.

Moja konkluzja: jesli potrzebujesz mocnych aku, to tylko markowe aku 2500-2850; pstrykniesz nimi kilkaset ujęć; jesli zas zalezy Ci na tym zeby aku lezaly w sprzecie i rzadko je ladowac to eneloopy sa dobre.
  • Poziom 17  
    Ja kupiłem na allegro jakis rok temu Sanyo 2500 mah w raz z ładowarka. Po 2 ładowaniach było ok akumulatory trzymały jak trzeba ale po kolejnych ładowaniach juz jest coraz gorzej zrobie kilkadziesiat zdjec i na nowo musze je ładowac. Nie wiem czy trafiły mi sie akumulatory wadliwe czy moze kupilem jakies podróby
  • Poziom 18  
    brzuch0 napisał:
    Ja kupiłem na allegro jakis rok temu Sanyo 2500 mah w raz z ładowarka. Po 2 ładowaniach było ok akumulatory trzymały jak trzeba ale po kolejnych ładowaniach juz jest coraz gorzej zrobie kilkadziesiat zdjec i na nowo musze je ładowac. Nie wiem czy trafiły mi sie akumulatory wadliwe czy moze kupilem jakies podróby

Masz rachunek to reklamuj w sklepie, aku powinny wytrzymac przynajmniej 1000 cykli.
  • Poziom 29  
    Sanyo 2500 mAh to chyba jakaś wadliwa seria, bo mi i koledze zachowywały się identycznie w przeciągu 3-4 dni były całkiem wyładowane. W przypadku akumulatorków Sanyo radzę omijać tą pojemność, bo trafić na dobry akumulator to loteria. Sanyo o pojemności 2700 mAh trzymają już normalnie i mają deklarowaną pojemność. Pojemność Eneloopów nie jest aż taka mała 2000 mAh to i tak więcej niż maja super mega hiper pojemne nie markowe akumulatory. Na pewno wystarczą na kilkaset zdjęć, ale będzie to proporcjonalnie mniej niż akumulatorów 2700 renomowanego producenta.
    Wszystko zależy od tego ile zdjęć ktoś robi i w jakim okresie czasu, jeśli jednorazowe serie po kilkaset zdjęć to faktycznie lepiej brać dobre akumulatory o dużej pojemności, jeśli robi się zdjęcia rzadziej i zależy nam na gotowości aparatu w każdych warunkach to Eneloop itp.
    Odnośnie ładowarki to lepiej wolniej radzę omijać expresowe ładowarki 1 godzinne itp. Ja mam ładowarkę BC-700 oferuje wiele ciekawych funkcji oraz możemy sobie ustawić prąd ładowania.
  • Poziom 11  
    Ja szukam AA do flasha i jezeli jest tak jak piszecie to dobrym wyborem bedzie Sanyo 2700 oraz ladowarka (firmowa) oczywiscie impulsowa.
    Jezeli sie myle to prosze mnie poprawic :)
    Eneloop bedzie ok czy raczej nie?

PZDR
  • Poziom 18  
    ENELOOP , czy inne aku nowej generacji są przyjazne środowisku ,wiec warto je wybierać:)

Oprócz tego: jesli nie uzywasz czesto flash'a to aku lezac sobie bezczynnie nie beda sie rozladowywać, czyli, kiedy złapiesz sprzet znow do reki to beda prawdopodobnie dzialaly.

Jesli zas uzywasz sprzetu czesto i duzo to nie wystarczy Ci jeden komplet na 1 sesję, wiec zaleta Eneloopsie w tej sytuacji nie przyda.
  • Poziom 11  
    Interesuje mnie sesja kilkugodzinna w ciagu dnia, wiec pewnie bedzie to okolo ~300 blyskow. Oczywiscie zamierzam kupic dwa komplety, powstaje pytanie ktore akumulatory wybrac.

PZDR
  • Poziom 12  
    Ja mam akku sanyo 2500 mah smigaja w canon s3 i powiem ze ciezko mi je rozladowac w porownaniu do duracell-ale trzeba pamietac ze niektore podrobki wygladaja identycznie jak oryginal i zdradza je tylko to co jest w srodku.Według mnie sanyo no1.
  • Poziom 11  
    Zakupilem takze Sanyo 2500 i jestem pod wielkim wrazeniem. Jakies 500 blyskow i nie widze spadku mocy, dla mnie jakies perpetum mobile :P

PZDR