Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Radmor 5412- nie dziala jeden kanał

Jarol 26 Nov 2003 19:51 7870 21
    Jarol
    Level 11  
    Witam,
    Mam kolejny problem z tym amplitunerkiem. Na tym samym kanale, przy uzyciu jednego sterowania dzwiek jest glosniejszy (na tym sterowaniu wymienialem tylko elki), a na drugim sterowaniu gra ciszej (wymienione wszystkie tranzystory - wstawiłem zamienniki). Wszystko w obrebie jednego kanalu. Drugi kanal dzialal przez chwile, pozniej nastapilo wlaczenie sie zabezpieczenia. Padl tranzystor BD 650. Wymienilem go, ale kanal nadal nie gra. Co się dzieje ? Prosze, pomozcie, bo juz trace nadzieje :(
    Prosze o szybka odpowiedz
    POzdr
    .Wiśnia
    Level 28  
    jak masz jeden kanał to wes porównaj jakie napiecia na tranzystorach to wtedy wiele wyjasniai wiesz co zrobic chyba ze nie wiesz:]
    _mAc_
    Level 11  
    Sprawdz prad spoczynkowy na obu kanalach, najprawdopodobniej jakis tranzystor jest walniety
    pozdrow
    przysniciel

Level 19  
    witam, mam podobny problem wiec wykorzystam ten post, moj radmorek dzialal sobie i dziala az ktoregos dnia wlaczylem go a tu zabezpieczenie, na jednym kanale zapalaja sie prawie wszystkie diody a na wyjsciu prawego kanalu mam 15V DC. Zamienialem miejscami te dwie plytki ale nie ma roznicy. Prosze o pomoc (nie jestem za mocny w elektronice)
    Lukasz
    Level 27  
    Przysniciel zacznij od wymiany wzmacniacza różnicowego w uszkodzonym kanale(t601,t602).Posprawdzaj omomierzem wszystkie tranzystory zaczynając od wyjściowych.

Jarol posprawdzaj wszystkie tranzystory na płytce sterującej oraz w stopniu końcowym.Na płytce sterującej możesz sprawdzić również kondensatory ceramiczne(miałem kiedyś przypadek , że jeden z nich przebił do 7KOhm i włączało się zabezpieczenie).
    przysniciel

Level 19  
    tez o tym myslalem ale T601 i T602 siedza na tej oddzielnej plytce, zamienialem miejscami ta od prawego kanalu i lewego i dzialo sie to samo, zawsze lewy kanal sie swiecil wiec to raczej wykluczam, bede jechac dalej, dzieki
    przysniciel

Level 19  
    pomozcie prosze bo juz ostatnie nerwy mi puszczaja, zmienilem wszystkie tranzystory BC237B, BD135, BD137, BDP283, BDP285, ceramiki, elektrolity i dalej jest nie tak, podlaczam wszystko z odlutowanymi koncowkami, na jednym kanale zapalaja sie wszystkie diody i po chwili zabezpieczenie sie wylacza i gasna, jak wlaczam z przylutowanymi koncowkami to zapalaja sie wszystkie diody na prawym kanale, po chwili gasna, wylacza sie zabezpieczenie i zapalaja sie wszystkie w prawym kanale, na wyjsciu na glosniki jest po -38V. Ma ktos jakas koncepcje? prosze pomozcie
    User removed account
    User removed account  
    kropka73
    Level 15  
    Witam
    To że zapalają się diody na jednym kanale związane jest z zabezpieczeniem które w momencie załączenia załącza diodę LED Zabezpieczenie i LEDy z kanału PRAWEGO. Zabezpieczenie u mnie też tak działa. Uszkodzone miałem R611 D601 T604 T605 T504 T505 T506 i T507!
    Pozdrawiam
    Tomasz K.
    tkopec125
    Level 2  
    Hej All!!! Ten sam problem tylko że co jakiś czas w obu kanałach pojawiają się trzaski i w lewym (uszkodzonym) na ułamek sekundy zapalją się diody. Za chwilę gasną i dalej gra tylko prawy
    Arek21
    Level 11  
    Witam. Poradziłem sobie z tamtym poblemem :D. Ale pojawił się następny. Po włączeniu wzmacniacza przez jakiś czas gra sobie dobrze, po czym zanika prawy kanał. W momenciw odłączena głośnika z prawego kanału pojawia się sygnał na wskaźniku, gdy go ponownie podłączam to ginie. Ma ktoś jakiś pomysł?
    fox321
    Level 12  
    Miałem podobny problem, po zmianie diód w układzie zabezpieczenia i w układzie sterującym BAP811 zaczął pracować normalnie
    broda997
    Level 12  
    a ma ktos moze schemat od tego wzmachola? Jesli tak to prosilbym na broda997(malpa)o2.pl z gory dzieki
    User removed account
    User removed account  
    DJ Max
    Level 30  
    Mam podobny problem w Tosce prawy mimo wymiany wszystkich części dalej się pali.
    krzysiek
    Level 27  
    przeczytalem od deski do deski wszystkie posty nasuwa mi sie smutna refleksja wymieniamy wszystko jak leci i.... dalej nie dziala RADMOR nie jest zabawka jest tak niewdzieczny w naprawach i w przestrojeniu ze porady o nim pisza nawet tak szczytne pismo jak SE panowie jesli juz musicie meczyc te radmory starjcie sie nie wyrywac druku toz on sam peka mierniczek tego nie pokazuje na lupke tez nie widac zanika glos?swietne przekazniki przepraszam przekaznik
    Seentag
    Level 12  
    witam...z przykrością muszę odświeżyć temat :( mój radmor chodził pięknie...włączyłem go rano i działa tylko jeden kanał (lewy)
    mam nadzieję że to tylko głupia mała część do wymiany.
    Ostatnio jak mi padł mój radek to zrobiła się wielka choinka (czyt. wszystko się świeciło) ale nie działał. zaniąsłem do naprawy z uśmieszkiem pytam ile kosztowałaby naprawa. gośc odpowiada że groszę. to ja za kilka dni po odbiór radka :D ucieszony pytam ile płace a gościu 290 zł :x chyba wszystko siadło w Tym radku czy posiadacze radmorów również mają jakieś podobne problemy ? typu działający tylko jeden kanał ? już odchodze od zmysłów :? to mój jedyny napęd :)
    dante85
    Level 11  
    Witam, mam prośbę o wysłanie wyraźnego schematu do 5412. Z góry dziękuję. dante(malpa)oops.fg.pl
    Kozzi2
    Level 20  
    Seentag wrote:
    witam...z przykrością muszę odświeżyć temat :( mój radmor chodził pięknie...włączyłem go rano i działa tylko jeden kanał (lewy)
    mam nadzieję że to tylko głupia mała część do wymiany.
    Ostatnio jak mi padł mój radek to zrobiła się wielka choinka (czyt. wszystko się świeciło) ale nie działał. zaniąsłem do naprawy z uśmieszkiem pytam ile kosztowałaby naprawa. gośc odpowiada że groszę. to ja za kilka dni po odbiór radka :D ucieszony pytam ile płace a gościu 290 zł :x chyba wszystko siadło w Tym radku czy posiadacze radmorów również mają jakieś podobne problemy ? typu działający tylko jeden kanał ? już odchodze od zmysłów :? to mój jedyny napęd :)

Witam
    Sprawdź styki przekaźnika, zdejm przezroczystą obudowę i wytrzyj je papierem ściernym, ja już kilka razy tak miałem.

PS. Tego Radmora to chyba od nowa budowali za taką kasę :|

Pozdrawiam