Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

piecyk gazowy Junkers - świeczka zapalan się z opóźnieniem

chorrycho 25 Oct 2007 11:31 5354 2
    chorrycho
    Level 1  
    o co chodzi z Junkersem?
    swieczka zapala sie z opoznieniem-woda leci zimna(zwiekszajac zuzycie)
    marcinelektronik
    Level 27  
    Witam.
    Świeczka zapala się za póżno tylko dlatego że sam płomień świeczki jest za daleko od paleniska, spróbuj obrócić świeczkę by paliłasię w stronę paleniska ale musisz ją tak ustawić by podgrzewała też bimetal który załącza dopływ gazu do paleniska inaczej piecyk nie zapali.
    Jak masz dobry piecyk nawet najstarszy to możesz pokusić się o odpowiednią regulację, ja zapłaciłem 170zł i mechanik tak ustawił dopływ wody by przy najmniejszym piecyk zawsze odpalał a woda nie lała się mocno. w dodatku wyregulował i wyczyścił piec i teraz płomień ma na 2cm max 3cm i woda leci powoli. Ale pokrętłem regulacji gazu tym dużym z przodu piecyka nic nie ruszam, i zaznaczyłem jak byo ustawione, bo mechanik powiedział że by nie kręcić tym pokrętłem bo rozreguluje się piecyk.
    Od tej pory piec nie strzela i dobrze grzeje wodę, a po rocznym rozliczeniu rachunków zaoszczędziłem 35 procent gazu niż w roku ubiegłym.
    Ta regulacja z dopływem jest wody jest bardzo oszczędna ale musisz wiedzieć że ważniejszy jest sprawny piecyk, może być nawet stary ale dobry, tak powiedział macher przy czyszczeniu pieca.
    A mechanika wezwałem bo ciągle nie chciałzapalić, i przychodzili różni a co drugi czyścił nagrzewnicę, pomimo tego że miesiąc temu inny też ją czyścił, zawsze mówili że ten piecyk jest stary i że nowy mam kupić.
    Wkońcu trafiłem na kogoś kto wiedział co robi i jakoś ta nagrzewnica jest sprawna i nie czyszczona od tych napraw do teraz.
    Pozdrawiam.
    Marcin.
    Brauniack
    Level 27  
    Witaj, podaj chociaż datę produkcji tego junkersa i model.