Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Interfejs ICC dla mikrokontrolera ST7FLIT19B...

25 Paź 2007 11:55 885 3
 • Poziom 9  
  Witam Wszystkich zainteresowanych:)

  Chciałbym zainteresować swoim problemem szczególnie tych z Was, którzy wykorzystywali w swoich aplikacjach mikrokontrolery ST7LITE1xB. Napisany przeze mnie program pięknie działa na płytce startowej "REVA starter kit", zaś nie rusza w mojej aplikacji. Interfejs ICC wykonałem zgodnie z informacjami na str. 13 karty katalogowej mikrokontrolera. Dodałem nawet na wszelki wypadek zewnętrzne podciągnięcie 330R do zasilania linii /RESET, ale jest bez zmian:( RFLASHER programuje i dokonuje weryfikacji bez przeszkód (komunikat "OK"), natomiast po kliknięciu "reset&run" program nie rusza. Jeśli powtórzę cały proces na wspomnianej płytce ewaluacyjnej, wszystko rusza i hula, aż miło.

  W porównaniu z układem programowania i resetu z płytki "REVA starter kit", na mojej płytce nie ma szeregowych rezystorów 18k na liniach ICCCLK i ICCCDATA, ale "chyba" ich nie potrzebuję, bo nie używam linii RA5 i RA6 jako I/O. Następnie nie mam układu twardego resetu (kondensator 1u, mikrostyk i rezystor). Poza tym wszystkie inne połączenia (OSC2 na masie, OSC1 z programatora) są tak samo jak na płytce starter kit'u.

  Acha, używam programatora USB Rlink z gniazdem IDC10.

  Kurcze, co mogłem pominąć ? Z góry dzięki za sugestie :)
 • Poziom 28  
  A czy skonfigurowałeś w Option Bytes źródło taktowania procesora?
 • Poziom 9  
  Witam ponownie Pituś Bajtuś :)

  Nie edytowałem dotychczas "Option Bytes"... Ale odczytałem je i dostałem wynik: 0xF4 0xEF... W przypadku prosiaka siedzącego w REVA starter kit otrzymałem 0xF0 0xEF, a więc... różnica na pozycji trzeciego bitu.

  Co to za dwa bajty i od czego są poszczególne bity? Pytam, bo być może padnie odpowiedź zanim dokopię się do tego w PDF'ach:) Podejrzałem wprawdzie detale i tam wyczytałem "External Clock on OSC1", oraz "RC Oscilator on".

  Tymczasem zapiszę do prosiaka na mojej płytce dwa bajty jakie dostałem czytając z płytki REVA i się zobaczy czy to pomoże...

  Dodano po 33 [minuty]:

  Po zmianie ustawień "option bytes" sytuacja bez zmian :(

  Dodano po 1 [godziny] 14 [minuty]:

  Cofam swoje lamerskie pytanie na temat "option bytes"... właśnie siadłem z powrotem do tematu i doczytałem co i jak :) ... Jeśli moje zmiany (np. napędzenie prosiaka z wewnętrznego RC, zamiast z 12MHz z R-link'a) to znów popytam :)
 • Poziom 9  
  Witam...

  Niestet modyfikacja dwóch bajtów OPT nic nie wniosła (ani uruchomienie wew. RC, ani nawet konfiguracja watchdog'a). Poza tym jak już wspomniałem wcześniej, "mój" procesor nie działa na ustawieniach "option bytes" procesora z kitu REVA'y. Doczytałem, że należy podciągnąć ICCCLK do zasilania (w pewnych sytuacjach to ważne), ale to też nic nie daje... Procesor, jaki staram się uruchomić jest nowiutki spod igły i nie oberwał ode mnie żadnym zwarciem, ani niepożądanym napięciem. Odczyt/zapis "option bytes" odbywa się bez problemu. Na co jeszcze mogę zwrócić uwagę?