Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

opel corsa 1.2 z 1994 roku z radiem alpha

rufus78 25 Oct 2007 13:56 1497 5
    rufus78
    Level 2  
    cześć. czy ktoś mógłby mi odpisać jak zdemontować radio alpha które jest chyba fabrycnie zamontowane w oplu corsa 1,2 z 1994 roku?

kupiłem nowe radio z cd i mp3 więc chce je zdemontować :) dzieki z uwage :)
    SlaweK
    Level 43  
    Alpha to radio z VW lub Audi, niestety nie widząc go trudno radzić. Zwykle wyjmuje się to 4 uchwytami lub przy wprawie gwożdziami czy prętami. A co do podłączenia to jedna uwaga, Opel ma kostki ISO ale trochę inaczej plusy niż standard i nowe radio może nie pamiętać stacji i nie grać bez kluczyka.

SławeK
    5150
    Level 17  
    Radio alpha to fabryczne radio VW.
    Trzeba włożyć w szczeliny widoczne na panelu czołowym dwa płaskowniczki rozpychające zabezpieczenie.
    rufus78
    Level 2  
    cześć,radio zamontowałem ale nie odbiera mi stacji radiowych. cd działa bez zarzutu. Co może jeszcze byc nie tak ? dzięki za odpowiedzi :)
    wieczorem wczoraj jak wsadziłęm pensete w otwór anteny to złapałem rmf i rydzyka a dzis podłaczyłem wtyk anteny i echo :)
    binis
    Level 22  
    Podłącz zasilanie wzmacniacza antenowego.
    5150
    Level 17  
    W oplach, a szczególnie starszych ulega przełamaniu przewód sygnałowy wewnątrz fajki.
    Możesz to łatwo sprawdzić ustawiając miernik na przepływ i łącząc bolczyk wewnątrz fajki antenowej z gwintem wewnętrznym anteny na dachu, wcześniej wykręcając bat antenowy.
    Nie pamiętam, czy rocznik '94 miał już antenę aktywną, jeżeli tak, to faktycznie trzeba ją zasilić podając plus po załączeniu radia do złącza iso.