Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zenit jz-2005 - schemat interfejsu i program

25 Paź 2007 14:46 26635 17
 • Poziom 13  
  witam!!potrzebuje schemat interfejsu do sekwencyjnej instalacji gazowej zenit jz-2005 !! albo przynajmniej jak by ktoś miał opis złącza (wtyczki) i programik jz 2005relese

  jeśli ktoś miał już styczność z taka instalacją to będę wdzięczny również za opinie na temat tej instalcji!!


  pozdrawiam!!
 • Poziom 13  
  widzę że temat tego sterownika jest wszystkim obcy a szkoda.
 • Poziom 34  
  a moiże masz nowszą wersję z lutego 2008 ? Bo ta która prezentujesz mojego zenita nie obsługuje
 • Poziom 9  
  Witam

  Mam kabel pod USB do sterowania ta centralką i program nie wykrywa mi jej. Wszystko ustawiłem jak w instrukcji. Jest może jakaś nowsza wersja tego programu? Może to on ma jakąś wadę. Czy Ktoś miał podobny problem?
 • Poziom 34  
  to nie problem programu , ale interfejsu na USB : pracuje on przy zbyt niskim napięciu ( jest zasilany z USB a nie z instalacji samochodu) i po prostu port centralki nie odpowiada :( Musisz zaopatrzyć się w kabel z COM , który pracuje w standardzie ttl z sygnałem na poziomie 12V a nie 4V jak ten z USB. Sam sprawdź miernikiem.
  Program zawsze komunikuje się z centralą bez wzgledu na wersję programu. Jeśłi wersja jest inna niż ta w komputwrze to od razu sygnalizuje niekompatybilność. Jeśli wewrsja w komputerze jest nowsza to proponuje upgrade , a jeśli to w okienku podaje numer wersji w centralce i tej w komputrze
  Najnowsze oprogramowanie :
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=5143211#5143211
 • Poziom 10  
  a ma ktos moze instrukcje do tego programu?
 • Poziom 2  
  mi sie też nie nie chce połaczyć z interfjsem
 • Poziom 34  
  sprawdź napięcie na wyjściu interfejsu. Powinno być 12V. Masz pewnie interfejs USB i napiecie 4V - z zenitem nie pogadasz :|
 • Poziom 1  
  skoro w USB jest na wyjściu 4v to moze można podłaczyć pod czerwony kabelek napięcie z samochodu 12v?
 • Poziom 34  
  w interfejsie nie ma takiego kabelka bo jest zasilany z komputera. Problem leży w układzie jaki został zastosowany : nie wysyła sygnału ttl 12V tylko 4 V i nic tego nie zmieni. Ja mam interfejs na com i jest zasilany z akumulatora.
 • Poziom 9  
  To znaczy ze wszystkie kable pod USB nie zadzialaja z zenitem?
 • Poziom 38  
  Oczywiście, że może być na USB, sam taki posiadam, zasilany z USB i z 12V z akumulatora. Trzeba dodać konwerter RS232 o nazwie MAX232 dostępny w każdym elektronicznym. Wtedy po stronie zenita musi być taki sam konwerter wmontowany w sterownik LPG w przeciwnym razie coś się spali.
  Manio123 proszę nie myl TTLa. TTL to standard Transistor-Transistor Logic o zasilaniu 5V +/- 5% a nie jakieś 12V. 12V jest dla standardu RS232 (generowanie przebiegu bipolarnego +/- około 12V) również CMOS jest zasilany z 12V. Pomijam tu odmiany Low Voltage itp a piszę tylko o standardzie.
  Pozdro
 • Poziom 2  
  Musisz w ustawieniach programu wybrać ten sam numer portu COM co w starszej wersji i powinno działać

  Dodano po 37 [sekundy]:

  Musiałem usunąć wszystkie wersje programu, zainstalować JZ-2009 jeszcze raz i zmienić w PC właściwości interfejsu tj. wyłączyć funkcję auto wyszukania wolnego port i przypisać mu COM 2. Okazało się że sterowniki interfejsu USB wybierały do komunikacji COM 62. Jak ustawiłem ręcznie w PC i JZ-2009 wolny COM 2 to wszystko chodzi jak należy.
  Jeszcze raz dziękuje.
  Pozdrawiam