Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Da się uratować zalaną klawiaturę?

25 Paź 2007 22:02 4221 8
  • Poziom 14  
    Witam ostatnio w moim laptopie zalała się klawiatuja i nie działeją niektówre klawisze. Da się ją jakoś uratować? Nowa kosztuje ponad 200zł i troche drogo jak na moją kieszeń.
  • Poziom 32  
    Czasami da się podratować niektóre ścieżki jakimś lakierem przewodzącym. Czasami ;] W budowie różnią sie niewiele od tych zwykłych do desktop-ów. Niespotkałem sie z nierozbieralnymi, ale można sie domyslać, że takie również wystepują.
  • Spec od komputerów
    Niekoniecznie zaraz ścieżki uszkodzone. Rozbierz klawiaturę i folę do letniej wody, może trochę detergenyu, zależy czym zalana, wysusz i poskładaj. Nie trzyj folii żadnymi ścereczkami, tylko wypłucz.
  • Poziom 32  
    No podałem taką wersje pesymistyczną. Ale wszyscy wiemy jak działa herbatka na ścieżki foli.
  • Poziom 12  
    Oczywiscie! nie pijcie przy laptopie nastepnym razem!!!!
  • Poziom 15  
    Przed rozebraniem klawiatury proponuję Ci naprzód jakoś zapamiętać ułożenie klawiszy. Ja to zrobiłem, robiąc zdjęcie aparatem cyfrowym. Naprawdę, jest dużo łatwiej złożyć klawiaturę mając ułożenie klawiszy przed oczyma. Płyny i resztki jedzenia powodują często brak działania klawiszy, ale po rozebraniu i przeczyszczeniu, zgodnie z uwagami kolegów powyżej, wszystko wraca do normy. Powodzenia!
  • Poziom 11  
    Ja tylko dodam, że suszenie klawiatury może trwać nawet kilka dni.
  • Poziom 14  
    też dołączam się do wypowiedzi kolegi, aby poprawnie później wlepić klawisze, folie najlepiej wyczyść spirytusem( taniej wyjdzie kupując IZOPROPANOL, to jest spirytus przemysłowy) dobrze zmywa a co najważniejsze szybko paruje dzięki czemu unikniemy czekania do wyschnięcia i ewentualnych zwarć. przecieraj delikatnie miękkim pędzelkiem . Gdyby jednak nadal nie działała poprawnie to zainwestuj w " gumę przewodzącą", dostaniesz ją w elektronicznym i nanieś cienka warstwę
  • Poziom 32  
    greef napisał:
    Ja tylko dodam, że suszenie klawiatury może trwać nawet kilka dni.

Nie opowiadajcie takich rzeczy. Już po kilku godzinach słodki napój, lub inny może nieodwracalnie uszkodzić ścieżki foli klawiatury. Jeśli jest możliwość dostania sie do środka urzadzenia należy to zrobić jak najszybciej.