Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer powoduje spadek napięcia włącza się alarm...

25 Paź 2007 22:07 1775 11
  • Poziom 14  
    Proszę o poradę tzn. co zrobić aby subwoofer nie powodował aż tak dużego spadku napięcia, ponieważ czasem doprowadza to między innymi do włączania się autoalarmu. Stosuje się jakieś stabilizatory napięcia czy są inne rozwiązania ? Jakie rozwiązanie jest najprostsze ?
    Nie jestem fachowcem w tej dziedzinie...
  • Poziom 29  
    r6665 napisał:
    Proszę o poradę tzn. co zrobić aby subwoofer nie powodował aż tak dużego spadku napięcia, ponieważ czasem doprowadza to między innymi do włączania się autoalarmu. Stosuje się jakieś stabilizatory napięcia czy są inne rozwiązania ? Jakie rozwiązanie jest najprostsze ?
    Nie jestem fachowcem w tej dziedzinie...

Odpowiednia instalacja, dodatkowy akumulator, wymiana na mocniejszy alternator
  • Poziom 20  
    Jeżeli nie masz bezpośrednio podłączonego pod akumulator wzmacniacza to trzeba będzie podłączyć.Jak to nie pomoże to kupić kondensator 1.5 Farada i podłączyć równolegle na lini akumulator wzmacniacz,powinno pomóc.

Pozdrawiam!!!
  • Poziom 21  
    Kondensator załatwi sprawe
  • Poziom 29  
    mati505824 napisał:
    Jeżeli nie masz bezpośrednio podłączonego pod akumulator wzmacniacza to trzeba będzie podłączyć.Jak to nie pomoże to kupić kondensator 1.5 Farada i podłączyć równolegle na lini akumulator wzmacniacz,powinno pomóc.

Pozdrawiam!!!

Jasne tylko że kondensator służy do przechowywania napiecia i szybkiego oddawania ale sam nie produkuje pradu wiec w jaki sposób ma to pomóc przy tak duzych spadkach napięcia?
  • Poziom 14  
    Wielkie dzięki za reakcję i porady zacznę chyba od kondensatora... Natomiast co do:
    mike21 napisał:
    to jak rozumieć określenie " odpowiednia instalacja" ? Tak to można każdemu napisać...
    Może dodam, że opisywany problem występuje w aucie Mercedes ML z oryginalnym radiem a subwoofer jest z własnym wbudowanym wzmacniaczem. Poza w/w subwooferem nic nie było zmieniane...
  • Poziom 29  
    r6665 napisał:
    Wielkie dzięki za reakcję i porady zacznę chyba od kondensatora... Natomiast co do:
    mike21 napisał:
    to jak rozumieć określenie " odpowiednia instalacja" ? Tak to można każdemu napisać...
    Może dodam, że opisywany problem występuje w aucie Mercedes ML z oryginalnym radiem a subwoofer jest z własnym wbudowanym wzmacniaczem. Poza w/w subwooferem nic nie było zmieniane...

Heh no tak tylko że ty nic nie napisałeś co masz tam włożone i jak wyglada twoja instalacja więc z kąd mam wiedzieć? :roll: jak opisujesz problem to opisz dokładnie bo ja jasnowidz nie jestem!

Tak kup kondensator :roll: przy twoich spadkach napewno ci pomoże Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Faktycznie, niezbyt dokładnie opisałem cały problem.
    Sytacja wygląda tak, że w samym radiu (oryginalnym) nie ma wyjścia na subwoofer. Sygnał został doprowadzony od tylnych głośników do Q 9000 Monoblock Mesfet Bass Ampliefier firmy BMBoschmann. Zasilanie bezpośrednio z akumulatora.
    Po włączeniu radia gra ono jakąś chwilę i przestaje w którymś momencie a przy tym dzieją się inne dziwne rzeczy, zapalają się kontrolki np błąd Airbag i inne aż do włączenia się autoalarmu. Po odłączeniu tylnych głośników tuba działa i problem znika. Chodzi mi o to, co zrobić aby działały również tylne głośniki razem z tubą bez wyżej opisanych problemów ?
  • Poziom 35  
    zgadzam sie z mike 21 pomysl z kondensatorem poroniony kolejny raz wypowiadaja sie osoby ktore nie maja zielonego pojecia o czym pisza

a akumulator wogle masz dobry?masz sprawne ladowanie?
  • Poziom 14  
    Akumulator jest nowy i bardzo dobry z ładowaniem również nie ma najmniejszych problemów ...
  • Poziom 21  
    No ja mam kalbe zasilajace od wzmaka 35mm2 i jak dam sporo vol to swiatla przygasaja ;) mysle narazie o kondenastorze 1F moze zalatwi sprawe jak nie to i tak kondensator sie przyda do redukcji spadkow napiecia :) i sie pomysli o nowym wiekszym aku. Jakm myslicie?
  • Poziom 42  
    a jak zostały połączone tylne głośniki z wejściami wzmacniacza?
    Czy nie jest tak, że radio posiada wyjścia mostkowe, a ty wejściem wzmacniacza zwierasz jedną z gałęzi mostka do masy, obciążając tym samym nadmiernie linię zasilania radia i innej elektroniki w aucie?
    I poproszę o dokładny opis instalacji zasiloającej wzmacniacz... co skąd, dokąd i jakimi przekrojami