Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ładowarka na 8 telefonów komórkowych.

chudykrotoszyn 25 Paź 2007 22:07 1818 4
  • #1 25 Paź 2007 22:07
    chudykrotoszyn
    Poziom 9  

Witam wszystkich serdecznie! :) Jestem uczniem technikum i na przedmiot Układy Analogowe mamy zbudować jakiś układ... Wszyscy robią jakieś stroboskopy albo zasilacze... Chciałem być oryginalny i wpadłem na pomysł ładowarki do telefonów komórkowych... Nie jakiejś zwykłej, ale takiej, żeby można było nią ładować do 8 telefonów naraz... :) Do wszystkiego już doszedłem, mam wsio obliczone itd [choć nie gwarantuję, że dobrze], ale mam jedno pytanie... Czy jest możliwość przeładowania baterii przy ładowaniu taką ładowarką? Wiem, że to telefon steruje ładowaniem, a nie ładowarka, ale jednak nie mam pewności... Słyszałem coś o stosowaniu warystorów jako zabezpieczeń prądowych, ale nie mam pojęcia, jak je wykorzystać jeżeli byłoby to konieczne...:) Dodam tylko, że diody w każdej gałęzi które są między wyłącznikami a wyjściem mają sygnalizować pojawienie się napięcia w gałęzi, a te za wyjściem pokażą podłączenie telefonu [sam na to wpadłem] :) Jeżeli komuś zechce się czytać ten wykład - z góry dziękuję za wszelką pomoc. Pozdrawiam :)

Ładowarka na 8 telefonów komórkowych.

0 4
  • #2 26 Paź 2007 12:25
    TheWiktus
    Poziom 18  

Żebyś nie wiem jak się starał diody D3 ,D5 ,itd. nie zaświecą ,pozatym diody będą migać ponieważ telefon pobiera prąd "co chwilę"no i nie każdy telefon ma ładowarkę na 5V.Już lepiej gdybyś zrobił ładowarkę do baterii telefonów komórkowych ,było by to chyba prostsze ponieważ większość telefonów ma akumulator na 3.6V .

0
  • #3 26 Paź 2007 14:09
    Matkas
    Poziom 15  

Projekt dość fajny:)Jeśłi chodzi o prąd.5 amper????Akumulatory w kommach za długo nie wytrzymają(chodzi o żywotność)Jak takim prądem będziesz ładował to szybko się naładuje ,ale skraca to żywotność.Najlepiej jak byś ładował 1 amper lub mnie.Dłużej by się ładowało,ale akumulator by dłużej trzymał(żywotność)

Pozdrawiam

0
  • #4 26 Paź 2007 15:38
    TheWiktus
    Poziom 18  

To nie jest ładowarka akumulatorków do telefonu tylko "zasilacz" do komórki ,jeśli dobrze zrozumiałem , prądu 5A nie uzyskasz bo każdy stabilizator ma ograniczenie do 1.5 A co i tak jest o wiele za dużym prądem ,ogniwa w komórkach ładuje się najczęściej prądem 0.5A.
    Jeśli jest to zwykła ładowarka do komórki(zasilacz) to polecam dać sobie z tym spokój ,jeśli jest to ładowarka ogniw w komórce to polecam użyć układu MAX1811.

0
  • #5 26 Paź 2007 21:56
    chudykrotoszyn
    Poziom 9  

TheWiktus napisał:
    Już lepiej gdybyś zrobił ładowarkę do baterii telefonów komórkowych ,było by to chyba prostsze ponieważ większość telefonów ma akumulator na 3.6V .

No tak tylko, że wtedy jest ryzyko przeładowania, bo ładowanie nie jest już kontrolowane przez telefon... I to jest chyba napięcie zasilające telefon z baterii... A nie napięcie jakim należy ją ładować

Matkas napisał:
    Jeśłi chodzi o prąd.5 amper????

W grę nie wchodzi prąd większy niż 1A... 5V wybrałem bo z tego z tego co mi wiadomo, to przy takim napięciu popłynie wymagany prąd dla każdego telefonu.

TheWiktus napisał:

Jeśli jest to zwykła ładowarka do komórki(zasilacz) to polecam dać sobie z tym spokój ,jeśli jest to ładowarka ogniw w komórce to polecam użyć układu MAX1811.

No więc to ma być układ analogowy...

Ja tak to rozumiem... :) Pozdrawiam...

0