Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bojler się rozszczelnia

25 Oct 2007 22:18 4664 7
 • Level 10  
  Witam Szanownych Kolegów !!! Mam następujący problem: w instalację CO wpięty jest wymiennik ciepłej wody (własnej roboty ze stali kwasoodpornej), sprawdzony przed montażem ciśnieniem 10 bar z wynikiem pozytywnym. Jednak po zamontowaniu w układ już dwukrotnie sie rozszczelniła powłoka zewnętrzna bojlera na spawie. Mam pytanie czy powodem może być różnica ciśnień pomiędzy ciśnieniem wody w CO a instalacją wodociągową? Czy jest możliwość zamontowania jakiegoś zaworu redukcyjnego w układ doprowadzający wodę wodociągową? Dodam, że jest już tam zamontowany zawór bezpieczeństwa na 6 bar. Pozdrawiam
  [Szkolenie 22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
 • TermopastyTermopasty
 • Level 36  
  Witam
  Przecież w takim bojlerze woda z centralnego krąży w wężownicy i nie ma styku z wodą ogrzewaną, więc jedno do drugiego raczej nie ma nic wspólnego.
  Tak, są takie reduktory ciśnienia i jest to super sprawa. Czy ten zawór bezpieczeństwa jest dobrze zamontowany i czy jest sprawny? Może jakiś kamień w wodzie go uszkodził. Przy zbliżeniu się ciśnienia w bojlerze do 6 atmosfer powinno zaczynać cieknąć z tego zaworu bezpieczeństwa. Czy zauważyłeś coś takiego?
  Pozdrawiam
 • TermopastyTermopasty
 • Level 17  
  Miałem podobną sytuację. Ale spaw rozszczelniał się przy gwincie od grzałki. Po parokrotnym spawaniu prądem (nie pomogło bo tam nie było spawu tylko smarki :)) spiłowałem wszystko szlifierką i poprosiłem znajomego żeby to zaspawał palnikiem acetylenowo-tlenowym. Już 2 lata wszystko jest szczelne.
 • Level 10  
  Dzięki mariann. Znalazłem takowy reduktor w necie, koszt w granicach 200 PLN. Co do spawania to pierwszy raz kumpel pojechał mi to inwerterową, natomiast kolejny gazowo i też puściło. Nie wiem, może problem tkwi gdzieś w blaszce. Zamontuję reduktor i zobaczymy co będzie dalej. A może wiecie jakie ciśnienia są w instalacjach wodociągowych i gdzie to sprawdzić? Pozdro
 • Level 14  
  Zobacz do umowy tam masz zapisane jakie paramatry podają wodociągi (ciśnienie i skład chemiczny). Ogólnie cisnienie nie może przekraczać i nie przekracza 6 atm z wodociągów. Czy napewno masz dobrze zamontowany zespół zaworu bezpieczeństwa z zaworem zwrotnym? I czy działa napewno ten zawór tzn. czy otwiera się.

  Reduktor ciśnienia to chyba nie ten kierunek

  Moze być tez taka sytuacja, że po zawieszeniu baniaka i napełnieniu wodą występują naprężenia które powodują pękanie (zła konstrukcja).

  Powodzenia!
 • Level 20  
  Witam!
  Miałem kiedyś też taki problem z baniakiem,okazało się że była rozwarstwiona blacha .Poszedł na złom.
 • Level 24  
  W momencie rozgrzewania bojlera od niskiej temperatury do wyższej następuje wzrost ciśnienia w układzie.Przy nowych bojlerach firmy Galmet zasilanych z CO w instrukcji montażu jest wymagane naczynie przeponowe.Poduszka powietrza redukuje wzrost ciśnienia i zabezpiecza bojler przed pękaniem.
 • Level 10  
  Układ bezpieczeństwa działa prawidłowo - zawór "puszcza" i woda spływa do ścieku. Skoro reduktor to nie ten kierunek, to pójdę chyba w kierunku nowego baniaka. Na razie jest poleczony kolejny raz, ale jak coś to może to być podobny przypadek do 12gucio. Pozdro