Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SEAT Toledo 1.6 - 1999 r. - brak świateł mijania

vper 26 Oct 2007 09:55 14735 7
    vper
    Level 15  
    Koledzy, ratunku !

Raptem w czasie jazdy zgasły światła mijania. Wygląda to tak:
    W pozycji włącznika głównego ustawionej na:
    - światła pozycyjne - są pozycyjne,
    - światła mijania - nie ma świateł mijania, są światła drogowe po przełączeniu przełącznikiem przy kierownicy.

Znajomy elektryk samochodowy stwierdził, że raczej padł włącznik główny. Nie dochodzi napięcie na bezpiecznik od jego strony. Nie miał jednak za bardzo czasu a tym bardziej części, aby rozwiązać mój problem i odesłał mnie do serwisu. A tam... zaśpiewali mi 550 zł (!!!) za nowy, który muszą sprowadzić na zamówienie. Mam w związku z tym pytanie:
    - czy można to gdzieś dostać taniej ?
    - czy przypadkiem to nie jest taki sam włącznik jak np. w skodzie (na oryginale wybite jest logo skody, audi, VW i seata),
    - czy można go rozebrać i próbować naprawić (może ktoś to regeneruje) ?
    - gdzie można dorwać schemat instalacji elektrycznej tego modelu ?
    ...i w ogóle, co o tym myślicie.

Proszę o fachowe rady, za które z góry dziękuję.

Pozdrawiam
    vper
    goldwinger
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Przełącznik przy kierownicy, czasami da się jeszcze uratować ale założenie przekaźników nie uniknione
    DominikD
    Level 23  
    Próbnik do reki i sprawdź sam czy napewno nie wychodzi zasilanie na światła mijania z włącznika . Co do rozebrania to wszystko da się rozebraćź tylko nie zawsze da się złożyć :) Zawsze możesz zamontowac automatyczny włącznik świateł który będzie ci to robił nawet przy uszkodzonym właczniku i nie bedziesz musiał pamiętać o ich właczaniu i wyłączaniu. i napewno taniej niż 550 zł .
    pozdrawiam
    vper
    Level 15  
    Witam,

Z włącznikiem automatycznym to niezły pomysł. Tak czy siak potrzebuję schemat.

Pozdrawiam
    vper
    vper
    Level 15  
    Witam ponownie,

Okazało się, że idealnie pasuje do toledo włącznik ze skody fabii. Oczywiście trzeba podmienić przedni panel. Na allegro do zdobycia za kilkadziesiąt złotych.

Pozdrawiam i dziękuję
    vper

Moderated By goldwinger:

Nie pisz postu pod postem używaj przycisku "zmień"

goldwinger
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Weź schemat do ręki i nie wywalaj pieniędzy w błoto
    Megawe
    Level 34  
    Można to naprawić szybko i tanio potrzebny będzie przekaźnik typ 541 i dioda,Sterowanie przekaźnika podłączamy z jednej strony do przewodu ktory zasila przełącznik pod kierownicą w plus drugą stronę sterowania podłączamy przez diodę do świateł długich.Styk 30 przekaźnika do dobrego plusa a styk 87 do świateł mijania.
    WITEK1952
    Level 28  
    Witam serdecznie.Megawe bardzo sprytnie.Jeszcze można poradzić sobie stosując przekaźnik 561 i wykorzystując styki 87 i 87a.Pozdrawiam.