Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amplituner firmy TEAC typ AG-D8850 po włączeniu zasilania ty

26 Paź 2007 14:27 2360 4
 • Poziom 15  
  Witam wszystkich.
  Amplituner firmy TEAC typ AG-D8850 po włączeniu zasilania tylko na chwilę się załącza i przechodzi w trym standby. Nigdzie nie znalazłem schematu.
  Zdjąłem obudowę. Wiem, że przekaźnik RLY82 zmienia swoje położenie (przyciąga lub zwalnia). Nie wiem czego szukać. Może ktoś coś doradzi.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Poziom 21  
  Poszukaj w zasilaczu ,najlepiej pomierz wychodzace zasilania ,miernik w reke i do roboty :)
  Pozdrawiam
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 12  
  Witam !!!

  Mam taki sam problem. Z transformatora wychodzą 4 wiązki przewodów. Ta idąca do płyty głównej ma 3 przewody (jeden żółty i dwa czerwone) na wszystkich między sobą jest zwora. Druga wiązka składa się z dwóch przewodów (czarnego i żółtego) idzie ona do płytki z bezpiecznikami (znajduje się na niej gniazdo 230V chyba do podłączenia dvd) tu też jest zwora. Czy to oznacza uszkodzenie transformatora ? Co mam w tym przypadku robić ? Proszę o pomoc
 • Specjalista techniki DVD
  Dla prądu stałego ( omomierz ) uzwojenia transformatora powinny zachowywać się jak drut, zwora i to im mniej omów tym lepiej. Przy pomiarach transformatorów mało przydatny ( możesz zmierzyć czy jest przerwa w uzwojeniu lub zwarcie między niezależnymi uzwojeniami).Uszkodzony transformator to brak napięć zmiennych na wyjściu lub nadnaturalne ( głośne ) buczenie i intensywne grzanie się bez obciążenia ( zwarcia w transformatorze ).