Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie termostatu DT-1 do pieca Mora 674

26 Paź 2007 18:34 2838 6
  • Poziom 9  
    Witam.
    Proszę o informację, czy można podłączyć termostat pokojowy DT-1 do kotła gazowego dwufunkcyjnego typu MORA 674.
    Obecnie mam założony termostat " REGO " który chcę koniecznie zmienić.
    Jeżeli ktoś jest w stanie udzielić informacji, czy termostat będzie współpracował z moim kotłem gazowym wiedząc że z kotła wychodzą trzy przewody w tym jeden 220 V byłbym bardzo wdzięczny.Ponadto termostat pracowałby w łazience gdzie, niekiedy bywa duże zawilgocenie.
    Być może podłączenie jest bardzo proste - podłączyć przewody ( + i - ) do termostatu włożyć baterie i wszystko będzie o.k.
    Link do w/wspomnianego termostatu: http://www.mixvill.hu/7/products/448
    Za każdą informację z góry uprzejmie dziękuję.
  • Poziom 10  
    Czy udało Ci się podłączyć ten termostat do Mory ?
  • Poziom 36  
    Nie znam tego kotła, ale jeżeli masz gdzieś założony mostek to można.

• Moderator na urlopie...
    Adi4000 napisał:
    ...czy można podłączyć termostat pokojowy DT-1 do kotła gazowego dwufunkcyjnego typu MORA 674.

Można.
  • Poziom 10  
    Też myślę, że się da.
    Niestety stary termostat REGO (z bimetalem) i piec Mora 670 połączone są trzema przewodami, a nowe elektroniczne regulatory są dwuprzewodowe.
    Będę musiał przyjrzeć się schematom. Chyba, że koledzy, którzy już podłączali zechcą się podzielić doświadczeniami i podpowiedzą. :-)

Schemat starego REGO 972 01:

http://www.microthermcz.pl/images/vyrobni_program/pokojove_termostaty/972-01.jpg
  • Poziom 36  
    Wrzuć fotkę z połączeniami kotła, to wszystko będzie jasne.
  • Poziom 10  
    Spróbuję sam zmierzyć się z tematem gdy nadejdzie przesyłka z termostatem.
    Gdyby były kłopoty, to powrócimy do sprawy.
    Thx.

Edit

Termostat podłączony. Mora 670 to stary piec, ale może komuś się informacja przyda.
    Termostat podłącza się do zacisków 1 i 2 pieca. Trzeci przewód (dochodzący do starego termostatu bimetalicznego) pozostawiamy niepodłączony. W starym układzie umożliwiał ustawianie temperatury nocnej w termostacie Rego.