Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz, Onkyo, A-35, zamienniki tranzystorow mocy

26 Paź 2007 20:35 1236 2
  • Poziom 18  
    Witam. Posiadam wzmacniacz jak wyżej. Spaleniu uległy tranzystory. 2sb755 oraz 2sd845. Chodzi o to ze chciałbym zamiast nich użyć 2sa1943 oraz 2sc5200. Czy mogę to zrobić bez żadnych przeróbek w elektronice, czy muszę coś pokombinować? Chodzi o to że mogę odkupić takie tranzystory za kilka złotych, dlatego pytam o poradę. Z góry wielkie dzięki za odpowiedzi na mój post i wszelką pomoc.
  • Poziom 43  
    Ja bym się pokusił, bo te które chcesz wsadzić są mocniejsze i mają większe napięcia pracy.
  • Poziom 18  
    Da rade. Właśnie pożyczyłem od kumpla taki sam wzmacniacz który kiedyś naprawiałem. I właśnie tam zrobiłem taką przeróbkę. Ale ze mnie ciapa! sterujące trzeba wymienić na 2sb649, d1684 (chociaż nie wiem czy to nie byl zamiennik tego co w oryginale...). i można wkładać 2sa1943 oraz 2sc5200 bez najmniejszych obaw. Zamykam temat. Dzięki za pomoc!

Dodano po 1 [minuty]:

aha, 2sa1943, oraz 2sc5200 kosztują 5zł/sztuka w znanej firmie z Łodzi natomiast 2sb755 to wydatek około 40zł/sztuka jeżeli mówimy o oryginałach. Więc przeróbka to zysk nie tylko na jakości ale też na kasie.