Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak zmienić właściciela pliku po reinstalacji systemu

MARCOPOLO176 26 Oct 2007 22:48 1485 4
    MARCOPOLO176
    Level 2  
    MAM TAKI PROBLEM
    1
    PRZENIOSŁEM PLIK :MOJE DOKUMENTY Z PARTYCJI [SYSTEMOWEJ] NA PARTYCJE D. SYSTEM MIAŁEM POSTAWIONY NA PARTYCJI C I WŁASNIE GO SKASOWAŁEM I POSTAWIŁEM NOWY A PRZEZ TO NIE MAM TERAZ DOSTĘPU DO MOJEGO PLIKU :MOJE DOKUMENTY KTÓRY BYŁ "ZASZYFROWANY" TZN -"UCZYN JAKO PRYWATNY"
    2
    NA DODATEK GDY OTWORZE PARTYCJE D I WEJDĘ W WE WLASCIWOSCI TEGO PLIKU TO POKAZUJE MI ZE JEST ON PUSTY. NATOMIAST WE WŁASCIWOSCIACH DYSKU POKAZUJE NORMALNIE CZYLI ZE ZAJMUJE SWOJE MIEJSCE CZYLI 48 GB.

CO MAM TERAZ ZROBIC ZEBY NIESTRACIC TYCH DANYCH?

Proszę napisać post jeszcze raz- bez włączonego CapsLock'a, z "ogonkami".

Na tym forum obowiązuje regulamin akceptowany przy rejestracji - proszę go szanować.

marek216
    Dexter23pl
    Level 26  
    najedz na ten folder czy dysk prawym klawiszem myszki i kliknij właściwości i tam pod którąś zakładką są użytkownicy, kliknij dodaj użytkownika i wskaz tam swoją aktualna nazwę konta. najedz z powrotem na ta nazwę i zaznacz wszystkie kwadraciki i także przejmij. zastosuj.
    szuwar999
    Level 13  
    Trzeba uruchomić komputer z autonomicznej dystrybucji linuxa (na CD) - np knoppixa i po otwarciu dysku powinny być dostępne dane z katalogów prywatnych.
    Można je wówczas przekopiować np na podłączony pendrive lub dysk usb lub dowolny dostępny dysk z systemem plików FAT32 (aby można tego dokonać trzeba wcześniej odblokować dysk do zapisu, gdyż domyślnie wszystkie dyski podmapowywane są w trybie "tylko do odczytu").
    MARCOPOLO176
    Level 2  
    ok zaraz sprawdze

Dodano po 2 [minuty]:

Cały czas pokazuje mi:Odmowa dostępu

Dodano po 2 [minuty]:

Niema innego sposobu?

Dodano po 30 [sekundy]:

Słyszałem że można skasowac plik Sam ale niewiem jak to się robi
    kernel_panic
    Level 12  
    zacznijmy od pytania jaki tam masz system plikow (vfat [FAT32] czy NTFS)?
    Sugerowalbym z poziomu Windowsa uzyc menadzera plikow "Far" (cos niczym nakladka na Dos'a podobna do Norton Commandera) i "z reki" kopiowac zawartosc zadanej sciezki (o ile dobrze rozumiem to bedzie: "d:\Moje Dokumenty") we wskazane miejsce.
    Jednakze nie jestem pewien czy to rozwiaze twoj problem gdyz nigdy wczesniej nie spotkalem sie z takowym dylematem.
    Poprzednik slusznie zasugerowal zaladowanie niezaleznego systemu operacyjnego odpalanego z plyty CD/DVD do ram-dysku - np.: Linux Knoppix ; Gentoo Live CD, itd.
    System Linux/Unix rozpoznaje i traktuje dane z systemow plikow srodowiska Windows ignorujac atrybuty danych uzywane w microsoftowym mechanizmie bla bla bla..
    Najszybsza metoda: zaladowanie systemu z Live-Cd, zamontowanie wlasciwych partycji, przekopiowanie we wskazane miejsce docelowe danych bedacych przedmiotem problemu,
    odmontowanie partycji, rozruch wlasciwego systemu z hdd. oczywiscie wszystkie opisane dzialania mozliwe tylko z poziomu uzytkownika "root".
    Pozdrawiam