Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

altusy 140 - renowacja + wygłuszenie

27 Paź 2007 10:05 1112 2
  • Poziom 27  
    Witam : Już zregenerowałem membrany głośników nisko tonowych i średnio tonowych, oraz wymieniłem cewki w wysoko tonowych - gra świetnie :)

Ale mam pytanie czy zostawić watę szklaną zapakowaną w worek plastykowy? przecież to szeleści - czy wymienić ją na gąbkę , a w koszu na średnio tonowy był jakiś rozwalony filc - włożyć też mogę gąbkę ?

tylko pytanie czy jak wyłożę np. całą tylną ściankę altusa gąbką o grubości 6cm to nie zmniejszę pojemności tej skrzyni? czy gąbka ma wpływ na pojemność.

Niby taka firma - (nie narzekam) ale zwrotnica jest tam jak w nie jednym ZG..
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Spokojnie możesz wywalić watę i zastosować gąbkę . Są nawet specjalnie uformowane gąbki w ksztalcie fal i trójkątów.Ale jeśli takich nie znajdziesz to możesz zastosować tą 6 cm.
  • Poziom 27  
    dałem gąbkę - jest lepszy - głębszy i bardziej "estradowy" bass :) (już wcześniej wymieniałem membrany w głośnikach - chodzi o niskie i szerokie głośniki. Teraz dałem 2 pary identycznych cewek z wysokotonowców i jest rewelacja ! Dziękuję za wyrażenie swojej opinii - zamykam temat