Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WIN XP (kabel lan) + WIN 98 (WiFi) + LIVEBOX

27 Paź 2007 12:57 1919 2
  • Poziom 29  
    Elo. Aktualnie mam Dwa komputery, na jednym windows 98, na drugim XP SP2. 98 jest podłączony do internetu przez Liveboxa przez Wifi (ten mały gadżet, który wyglądaj jak pendrive), a XP-ek przez kabel Ethernet do Liveboxa.

Chciałbym między XPkiem a 98 przesyłać pliki, ewentualnie udostępnić drukarki itd, czyli taka mała sieć. Pytanie: jak to zrobić? Czy XP dogada się z 98, czy można to zrobić przy takim połączeniu:

Win XP---[KABEL LAN]---LIVEBOX -- -- --[WiFi]-- -- --Win 98

Jak widać komputery łączą się przez urządzenie Livebox, nie są bezpośrednio do siebie podłączone, łączą sie z internetem bezpośrednio. Czy da radę?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Jest możliwość komunikacji między komputerami - to tylko kwestia ich konfiguracji.

Minusem działanie Livebox'a jest bardzo niski transfer (~100KB/s) między komputerami podłączonymi do portu RJ45 i WiFi.
  • Poziom 29  
    Jeżeli to możliwe to jak to zrobić? robiłem to za pomocą ustawień sieci w panelu sterowania, niby wszystko OK, ale program wymaga zapisu czegoś tam na dyskietke (żeby potem zainstalować to na 98 bodajże), z którą mam problem! Jak sobie z tym poradzić?

PS. żeby nie było- napisałem ten temat bo nie znalazłem innego, wiem że pytania o Liveboxa są niezgodne z regulaminem, ale właściwie ten temat nie dotyczy wyłącznie jego.