Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ICE TV 1040 uszkodzony R134 brak WN

27 Paź 2007 14:01 1578 9
  • Poziom 17  
    Jak w temacie uszkodzony R134 zasilający ze żródła 115V układ AN5150,który generuje impulsy H do sterowania WN.Nie posiadam schematu do tego TV 14" i w/g aplikacji AN 5150 wstawiłem 12K0hm.Pojawiło się zaniżone WN,ale jednocześnie napięcie 115V spadło do ok.75V.Sprawdziłem całą gałąż zasilania WN i jest dobra-chyba że uszkodzony jest trafo WN.Wymieniłem i sprawdziłem kondensatory po stronie wtórnej i pierwotnej zasilania.Moje pytanie czy dobry podstawiłem R134=12Kohm lub co jeszcze może być przyczyną zaniżonego napięcia 115V ? Podczas pracy ekran nie świeci ze względu na zaniżone +Ub ,a co za tym idzie żarzenie na poziomie Uż=3,4V.Tranzystor Hout nie grzeje się.
  • Poziom 22  
    Witam. Odłącz spowrotem ten R 12K i pod kolektor HOTa /odłączony/ od trafa podepnij żarówkę 60W i zmierz 115V jeśli nie spodnie zmień R na 3,3K 2W i daj znac
  • Poziom 17  
    Dam znać w poniedziałek
  • Specjalista od sprzętów RTV
    Ten rezystor powinien mieć wartość 10KΩ/2W, sprawdź diodę Zenera i równoległy do niej elektrolit 100µF/16V dochodzące do pinu 16 tego AN, napięcie na nim powinno wynosić ok. 10V.
  • Poziom 17  
    Dziękuje za wartość rezystora,a napięcie zasilające AN 5150 przy rezystorze 12k wynosiło 7,5V,więc może tu leży problem.
    Raczej nie, sprawdź zasilacz tak jak radzi Kol. adzrtv.
  • Poziom 17  
    Po wymianie R134 z 12k na 10k sytuacja bez zmian.Sprawdziłem napięcie +Ub=112V ,które pod obciążeniem żarówką spada do 76V(oczywiście po odłączeniu WN).Przetwornica pracuje na STR 41090 i w/g mnie powinna dawać ok.112V i takie jest ale bez obciążenia.Nie posiadam schematu tego TV i podejrzewam STR 41090 lub ewentualnie inne sugestie.
    Sprawdź pw. może któryś z tych schematów będzię pasował.
  • Poziom 22  
    Wymien kondensatory elki w aplikacji STR a jeśli nie pomoże to w 100% eszkodzony masz STR

Dodano po 2 [minuty]:

A cewki sa odłączone?
  • Poziom 17  
    Niestabilna praca przetwornicy spowodowana była zmianą wartości rezystora R404 z 0,39 ohma na 800 ohma i to była przyczyna,w związku z tym zamykam temat i dziękuje wszystkim za pomoc.Pozdrawiam!

Zamknąłem. [Mirek Z.]