Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Mastercook PTD-104 bęben podczas wirowania lata.

27 Paź 2007 16:33 8626 16
  • Poziom 13  
    4 miesiące temu kupiłem pralkę Mastercook PTD-104 - ładowana od góry.

Niedawno zauważyłem że cieknie.
    Zdjąłem jeden bok puściłem pranie i faktycznie woda pojawia się na pewno między górną klapą a obudową i chyba leci spod uszczelki...

Ale zauważyłem cos co mnie delikatnie przeraziło...

W czasie wirowanie (tak 8 przypadków na 10) strasznie cały bęben "lata". Jest to normalne, czy jednak nie bardzo? Trochę boję się o trwałość całości...

Tutaj wrzuciłem filmiki jak wiruje:
    http://pl.youtube.com/watch?v=BDT5hW7Jt8w
    http://pl.youtube.com/watch?v=hCdJmAoo9wo
    http://pl.youtube.com/watch?v=RsR1cY9Hxq0
  • Specjalista AGD
    Sprawdź teleskopy czy sie nie rozleciały albo czy spręzuny trzymające cały zbiornik nie puściły, to jedyne możliwe przyczyny. Pralka nie ma prawa tak skakać. Ta pralka nie ma już gwarancji ?? jak ma to niech sie serwis o to martwi.
    pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Pralka ma 4 miesiące...

Spręzyny wydają się być OK, na dole też jest OK...

Tak czy siak, serwis w poniedziałek ma się skontaktować w temacie wycieków to jeszcze dorzucę "latanie".

Teraz jeszcze zauważyłem, że na bocznej ściance, którą zdjąłem są otarcia od koła pasowego...
  • Specjalista AGD
    dexter74 napisał:
    W czasie wirowanie (tak 8 przypadków na 10) strasznie cały bęben "lata".

I tak ma być. Praw fizyki nie zmienisz, czyli im bardziej lata zbiornik, tym lepiej stoi pralka i odwrotnie. A co do cieknięcia, to w jakim proszku pierzesz?
  • Specjalista AGD
    Co do "latania" zespołu piorącego, to pogłębiło się to z powodu braku jednego zdjętego boku, a co za tym idzie, konstrukcja pralki straciła sztywność i zachowuje się jak pantograf. Ogólnie jest to OK(wg. filmu).
  • Poziom 13  
    zayzayer napisał:
    dexter74 napisał:
    W czasie wirowanie (tak 8 przypadków na 10) strasznie cały bęben "lata".

I tak ma być. Praw fizyki nie zmienisz, czyli im bardziej lata zbiornik, tym lepiej stoi pralka i odwrotnie. A co do cieknięcia, to w jakim proszku pierzesz?

O matko, szczerze - nie wiem. Kupiony, wsypany do wiaderka, opakowanie do śmieci... Ale jakiś wizir lub ariel...

A tu fotki w pierwszych stadiach prania: na pierwszej kałuża wody na bębnie (na razie mało, im dłużej się pierze tym więcej, potem zaczyna ściekać po ściance bębna...) a na drugim krople kapiące z góry na bęben...
  • Specjalista AGD
    Serwis prawdopodobnie nic nie zrobi w sprawie kapania. Jest to odwieczny problem w pralkach Brandt(tak, tak!) sprzedawanych pod różnymi nazwami, serwisy twierdzą wręcz że "tak ma być, producent to przewidział". Ale próbuj....powodzenia.
  • Specjalista AGD
    Od razu mówię żeby nie było nieporozumień, pralki tej jeszcze nie widziałem, ale w starych starych modelach było coś podobnego co miało służyś temu aby w razie zbyt dużej ilości piany ją uwolnić. Czy pralka z samą wodą bez proszków też się tak zachowuje ?? Chodzi mi o ten wężyk. A pamiętaj że całość nie trzyma się tylko na tych mocowaniach co widać, są jeszcze z drugiej strony
    pozdrawiam
  • Poziom 16  
    hmm skoro pralka na gwarancji to po jakiego wogole cokolwiek krecisz w niej ? chcesz byc madrzejszy niz serwisant ?
  • Poziom 13  
    levy^ napisał:
    hmm skoro pralka na gwarancji to po jakiego wogole cokolwiek krecisz w niej ? chcesz byc madrzejszy niz serwisant ?

Szczerze? Dawno nie widziałem serwisanta, który by zrobił coś bez "no nie wiem, muszę sprzęt zabrać na warsztat". Zabierze pralkę nadwa tygodnie a może to być drobiazg typu podwinięta uszczelka bądź słabo zaciśnięta opaska.

I lubię wiedzieć co i gdzie jest w sprzęcie wszelkiej maści aby potem mi ściemy nie wciskano, że "tak ma być". Bo IMO tak nie ma być żeby pralka mi ciekła, bo jeszcze mi życie miłe i nie lubię zaczynać wchodzenia do łazienki od obserwacji podłogi, czy aby kałuży nie ma...

Ponadto nic w niej nie kręcę, tylko zdjąłem boczny panel, nic ponadto.
  • Poziom 16  
    dexter74 napisał:

Szczerze? Dawno nie widziałem serwisanta, który by zrobił coś bez "no nie wiem, muszę sprzęt zabrać na warsztat". Zabierze pralkę nadwa tygodnie a może to być drobiazg typu podwinięta uszczelka bądź słabo zaciśnięta opaska.

I lubię wiedzieć co i gdzie jest w sprzęcie wszelkiej maści aby potem mi ściemy nie wciskano, że "tak ma być". Bo IMO tak nie ma być żeby pralka mi ciekła, bo jeszcze mi życie miłe i nie lubię zaczynać wchodzenia do łazienki od obserwacji podłogi, czy aby kałuży nie ma...

Ponadto nic w niej nie kręcę, tylko zdjąłem boczny panel, nic ponadto.

to przeprowadz sie do krakowa, u nas kazdy technik placi za transport na warsztat, jeden jedyny raz przywiozlem sprzet od klienta bo nie chcial miec balaganu i placil za to, zreszta 2 tygodnie to juz po terminie naprawy i mozesz zadac wymiany. Co do tego typu pralek, moge Ci z gory powiedziec ze tak wiruja i tak beda sie tlukly, rozmawialem o tym juz z kilkoma osobami i nie ma na to rady, albo inna pralka, albo wyciszenie lazienki. Co do ciekniecia - prawdopodobnie jest to mechanizm dyszy do wymiany, jakies 4 miesiace do takiej pralki pisalem protokol o wymiane na brak czesci

co do mojego rzucania sie o rozkrecone sprzety na gwarancji: mam duzo przypadkow ze ludzie nie majacy o tym zielonego pojecia podejmuja sie naprawy i narobia uszkodzen przez ktore zamiast raz przyjezdzac do klienta musze jezdzic po 3-4 razy
  • Poziom 14  
    Nieźle Ci pralka lata - masz dobrze wyregulowane nóżki? Blokady zdjęte?
  • Poziom 13  
    carma2 napisał:
    Nieźle Ci pralka lata - masz dobrze wyregulowane nóżki? Blokady zdjęte?

Dowcip w tym, że ta pralka nie ma regulowanych nóżek (albo ja ślepy jestem...). Ale stoi stabilnie jak skała (jak nie wiruje). Blokady zdjęte zgodnie z instrukcją.
  • Specjalista AGD
    Chyba nie czytasz uważnie postów, a kłaniają się prawa fizyki! Jeszcze raz: przy zdjętym boku, osłabiona jest konstrukcja(sztywność) obudowy pralki i stąd to "latanie". Trochę wyobraźni!
  • Poziom 13  
    nares napisał:
    Chyba nie czytasz uważnie postów, a kłaniają się prawa fizyki! Jeszcze raz: przy zdjętym boku, osłabiona jest konstrukcja(sztywność) obudowy pralki i stąd to "latanie". Trochę wyobraźni!

Sam nie czytasz uważnie...

Pralka lata niezależnie, czy ma bok, czy nie...
    Nawet (jak już pisałem) bok jest zarysowany od środka od koła pasowego...
  • Specjalista AGD
    No cóż...być może dałeś "duże pieniądze" za tą maszynę i stąd to rozczarowanie :D
  • Admin grupy AGD
    nares napisał:
    No cóż...być może dałeś "duże pieniądze" za tą maszynę i stąd to rozczarowanie :D

Powstrzymywałem się do tego momentu, aż ktoś dosadnie za mnie to powie...:D
    Amen!