Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

przesunięcie fazy 0- 360 stopni regulowane napięciem

27 Nov 2003 14:28 1778 2
  • Level 11  
    Witam

Czy moze ktoś spotkła się z regulowanym przesownkiem fazy w zaresie od 0 - 360 stopni, którego przesunięcie zależne było by od napięci sterującego tym przesuwnikiem.
    Zakres częstoltiwośći od 100 Hz - 500 kHz, sygnał prostokątny.
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    O ile się orientuję to przesunięcia fazy można dokonać tylko między dwoma sygnałami o tej samej częstotlwości.Najlepiej będzie to wykonać na jednej z gotowych PLL /pętla synchronizacji fazowej/ np CD 4046. Ma ona wbudowany wewnątrz m.inn. detektor fazy i pracuje do kilku MHz.Zakres zmian fazy można zmieniać przez zmianę dzielnika w pętli.Dane układu oraz aplikacje na elenocie.Uzupełnienie wiadomości w literaturze na temat PLL.
  • Level 11  
    Dziękuję bardzo.

Najlepszym rozwiązanei mi będzie jednak dodanie symatora na wejściu VCO, sygnału z filtru, oraz z regulowanego napięcia stałego.
    Przesunięcie będzie wtedy można regulować napięciem.

Ale jeden kłopot w tym iżprzesunięcie fazy będzie równierz funkcjęczęśtotliwośći sygnału wejściowego, a nie tylko tego napięcia które podano na wejście.

Nad takim pomysłem już myślałem, chodzi mi o to aby na fazę wpływało jedynie napięcie przez nas podane .
pcbway logo