Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon BJC 4650 - drukarka pika 11 razy

maxikaaz 27 Paź 2007 20:31 1659 1
 • #1 27 Paź 2007 20:31
  maxikaaz
  Poziom 11  

  Witam
  Zakupiłem ostatnio taką drukarkę jak w tytule.

  Z ciekawości i sentymentu - kiedyś, jeszcze na studiach miałem taką, i niesamowicie sympatycznie ją wspominam. Pozostała mi po niej głowica skanująca i kilka głowic drukujących w różnym stanie.

  Zakupiona drukarka była uszkodzona. Po włączeniu koszyk głowicy (karetka) nie poruszał się, drukarka pikała 11 razy, obydwie diody migały, reagowała jedynie na przycisk "power" - tzn. włączała się i wyłączała.

  Drukarka miała nadpaloną elastyczną taśmę łączącą karetkę z płytą główną. Uszkodzone były styki do głowicy.
  Taśmę przewodzącą wymieniłem na inną, ze sprawnej, na szybko kupionej używanej BJC2000. Początkowo chciałem wymienić całą karetkę, ale średnica prowadnicy karetki jest większa w 4650 więc ten manewr mi nie wyszedł. Po 2 godzinach udało mi się zaadaptować taśmę z 2000 do karetki z 4650 i podłączyć całość do płyty głównej.

  Pierwszy start - głowica czarna - i niepowodzenie: te same objawy co wcześniej - 2 diody migające i 11 pisków. Drugie podejście po sprawdzeniu tabeli z kodami błędów - próba z głowicą skanującą - i pierwszy sukces. Drukarka ruszyła, ale przy wyłączeniu przyciskiem "power" nie parkuje karetki tylko wyjeżdża na środek - niekoniecznie musi być to objaw czegoś niedobrego - w końcu to głowica skanująca ...
  Drukarka startuje na "skanującej" - później normalna procedura wymiany głowicy na drukującą - i drukarka nadal nie rozpoznaje głowicy drukującej, nie parkuje jej po wymianie, nie uruchamia zwyczajowego czyszczenia po zainstalowaniu głowicy. Zachowuje się tak, jakby widziała nadal skanującą. Po wyłączeniu i włączeniu z przycisku z włożoną drukującą - 11 pisków i migające obydwie diody.

  Jeśli ktoś ma pomysł, co się dzieje - proszę o radę.
  Może ktoś dysponuje serwisówką albo schematem ....?

  0 1
 • #2 24 Wrz 2010 19:50
  maxikaaz
  Poziom 11  

  Problem rozwiązany. Uszkodzone tranzystory SMD na płycie z elektroniką, przelutowałem analogiczne z resztek dawcy taśmy sygnałowej do karetki, czyli z BJC2000. Wszystko działa poprawnie.

  0