Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

nawalający czujnik prędkościomierza i sensor poduszek

koja86 28 Oct 2007 09:16 1532 5
    koja86
    Level 10  
    Witam mam octavię 1,9 tdi 2003r po zamontowaniu klimatyzacji zaczęło niszczyć mi czujniki prędkościomierza i sensor poduszek w sensorze pada powielacz napięcia w czujniku prędkościomierza sam hall ,najlepsze jest to ,że nie nawala od razu potrafię przejechać 1000km z załączaniem i wyłączniem auta i nic się nie dzieje . Wszystkie paści nawalają nie podczas jazdy tylko w trakcie wyłączenia auta lub załączenia . Ręce już rozkładam bo wymieniłem już trzy komplety .Akumulator wymieniłem bo już myślałem że jakaś przerwa na nim się robi i idzie przepięcie. Proszę o jakieś sugestie w tym temacie lub schematy gdzie i skąd jest zasilany ten hall jakim napięciem???
    omed
    Level 14  
    sam montowałeś i co to za klima, przy złączonej czy wyłączonej .
    koja86
    Level 10  
    Sam jej nie montowałem zakładali ją w warsztacie klima typu klimatronik ale sterownik z vw Czy przy wyłączeniu czy przy załączeniu???????
    W sumie dobre pytanie ale wydaje mi się ,że podczas załączania auta.
    Zaobserwowałem taką przypadłość mianowicie jeśli przed wyłączeniem zjadę na przycisku z wentylatora do pozycji off i wyłączę auto a przy załączeniu auta nacisnę na auto to jest wszystko ok i nic się nie dzieje .Ale jeśli załączę i wyłączę na załączonym panelu auto to po pewnym czasie nawala sensor poduch i czujnik halla . Jestem na 70% pewien ,że uszkadza się jeśli po załączeniu ma być powietrze schładzane a nie grzane . Sterownik wymieniłem ale nie przyniosło to efektu. Po podpięciu vaga klima jest oki ale pisze brak sygnału wyłączającego
    Juliusz_O
    Level 11  
    Możliwe że to banał ale czy zamontowano też diode na cewce sprzęgła kompresora ?
    koja86
    Level 10  
    Cholera tego nie sprawdzałem ,myślisz ,że to może być przez indukcję . Sprawdzę to i odpiszę
    koja86
    Level 10  
    Dioda jest zabudowana i jest dobra