Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Brandt WTC1161KX/E

28 Paź 2007 11:58 1598 7
  • Poziom 10  
    Koło pasowe kręci się, bęben stoi.
    Nie mogę zdemontować wkręta mocującego trójkątną płytkę ustalającą koło pasowe. Początkowo wkręt z oporem się wykręcał, a teraz obraca się skokami z tulejką z bruzdami, która wysunęła się o koło 4mm. Czy wyciągać na siłę czy jest jakiś inny sposób? Czy da się przywrócić połączenie koła z bębnem?
  • Poziom 15  
    Witam.
    Kolego masz poważną awarię pralki. Uszkodzona jest oś bębna (korozja elementu wykonanego ze stopu aluminium). Element nie wymienialny (brak jako część zamienna). W tym przypadku należałoby wymienić cały bęben. Wymiana polega na rozebraniu całej pralki, oraz zestawu nasadek gwiazdek. Jeżeli będziesz koniecznie chciał dostać się napisz na pw.
    Pozdrawiam.
  • Specjalista AGD
    Tarcze są do kupienia ale nie polecam, bo w Brandtach są słabe blachy bębna i się odkształcają. Lepiej kupić bęben i przy okazji wymienić łożyska i uszczelniacze.
  • Poziom 10  
    Dziękuję za informację. Nie przypuszczałem, że tak odpowiedzialny element wykonano z tak nietrwałego materiału. Czy warto to naprawiać, czy kupić solidniejszą pralkę? Ta pracowała 7 lat. Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Jaka jest przyczyna tak szybkiego uszkodzenia?
    Czy są wytwórcy wykonujący osie z innego materiału?
  • Poziom 15  
    Witam ponownie.
    Przyczyną uszkodzenia jest słaba jakość stopu tarcz oraz środki piorące dostępne w Polsce. Z tego co mi wiadomo nie ma wytwórców tego typu tarcz w kraju, a te które są nie pasują. Jedyne wyjście to dobry tokarz i nowy bęben do pobrania wymiarów tarcz.
    Pozdrawiam.
  • Moderator AGD
    Bo te tarcze, które są to są do AWT i nie pasują do tych pralek typu Brandt.
  • Specjalista AGD
    Nie wiem jakie są do AWT bo wymieniałem w nowych Brandtach i kupowałem do Brandta (zresztą mam jeden kpl). Przestałem bo dużo roboty (wiercenie nitów szlifowanie śrub) a efekt różny. Poza tym bębny są w miarę tanie.