Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Płytka drukowana i ścieżki

SekcjaA2TT 28 Oct 2007 13:27 942 5
Altium Designer Computer Controls
    SekcjaA2TT
    Level 10  
    Więc tak jestem można powiedziec początkujący to moja pierwsza płytka wytrawiona której zamieszczam zdjęcia...i właśnie pytanie do tej płytki co to są te plamy takie czarne...czy są to przeżarcia bo za długo trzymałem płytke w roztworze?? i czy mogą takie byc znaczy czy z tymi plamami płytka jest do wyrzucenia bo jak sprawdzalem multimetrem test ciągłości obwodu to normalnie w tych miejscach czarnawych przewodzi...i ostatnie pytanie słyszałem od kumpla że płytke taka po wytrawieniu trza zabezpieczyc przed jakimś utlenianiem miedzi...kazał mi właśnie dac post na elektrode żebyście mi lepiej wytłumaczyli...więc pytanie jak ją trza dokładnie zabezpieczyc...??za pomoc z góry dziękuje...
  • Altium Designer Computer Controls
  • Altium Designer Computer Controls
    SekcjaA2TT
    Level 10  
    Przepraszam za te foty tak na szybko zrobilem a nigdy tego jeszcze nie wklejałem na elektrodzie

Płytka drukowana i ścieżki

Płytka drukowana i ścieżki[/img]
    Adam-T
    Level 40  
    To ci tą płytkę przeżarło w miejscach gdzie nie powinno (słabo zabezpieczone ścieżki). Jeżeli tam nie będą płynąć za duże prądy to możesz tą płytkę zostawić.
    Jeżeli chodzi o zabezpieczenie :arrow: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic457231.html

Pozdrawiam
    Adam

PS skasuj załączniki z pierwszego postu.
    SekcjaA2TT
    Level 10  
    co mam rozumiec przez słabe zabezpiecznie ścieżki przecie tuner z laserówki został w takim samym stopniu na każdej ścieżce???
    Adam-T
    Level 40  
    SekcjaA2TT wrote:
    przecie tuner z laserówki

Toner a nie tuner. Spróbuj z inną drukarką (inny toner) lub słabo przygrzany. Metodą prób i błędów dojdziesz do wprawy.

Pozdrawiam
    Adam